Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Opowieści Starego Rynku w konkursie muzeum

Facebook Twitter

Muzeum Częstochowskie zachęca do odwiedzin w nowej placówce na Starym Rynku, miasto również chwali się miejscem i w jego rejonie organizuje kolejne plenerowe przedsięwzięcia. Muzeum udostępniło już zwiedzającym Stary Ratusz, odkryty przez archeologów, teraz zachęca dzieci i młodzież do udziału w „Opowieściach Starego Rynku”.

fot. muzeumczestochowa.pl

To propozycja konkursowa:

Może być to opowiedziana historia Starego Rynku szerzej – dotycząca starego miasta w Częstochowie. I będzie to konkurs literacki, na który zapraszamy dzieci, młodzież. Tematy związane ze Starym Ratuszem, z tajemnicami, pięknem Starego Rynku w Częstochowie. Do tego wszystkiego zapraszamy

– zachęca Magdalena Wieczorek- Szmal z Muzeum Częstochowskiego. Opcji udziału jest więcej, można też stworzyć prezentację multimedialną.

Serdecznie zapraszamy i uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych do wzięcia udziału w naszym konkursie. Jest to konkurs powiatowy. Prace fotograficzne, plastyczne, literackie. Tematyka prac powinna być związana ze Starym Miastem w Częstochowie, a w szczególności z obiektem Muzeum Częstochowskiego, czyli ze starym ratuszem, również z wystawą stała, która towarzyszy reliktom murów pierwszego częstochowskiego starego ratusza, którego oglądamy w nowo powstałym obiekcie.

Uczestnicy powinni więc skupić się na zrewitalizowanym miejscu w sercu miasta. Do udziału zachęca Magdalena Wieczorek – Szmal z Muzeum Częstochowskiego. Teraz historię tego zrewitalizowanego punktu można też prześledzić na specjalnie przygotowanej platformie www.staryrynek.muzeumczestochowa.pl.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj