Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

O!PLA – filmowy festiwal dla dzieci i specjalne seanse dla najmłodszych z Ukrainy w OKF

Facebook Twitter

W weekend kino studyjne Iluzja po raz dziesiąty włącza się w Ogólnopolski Festiwal Animacji O!PLA. Tym samym 9 i 10 kwietnia OKF na widownie zaprosi najmłodszych kinomanów.

fot. okf.czest.pl

W repertuarze przewidziano najnowsze polskie filmy animowane skierowane do dzieci w każdym wieku:

Zapraszamy wszystkich młodych widzów. W najbliższy weekend zaprezentujemy animacje z kategorii wczesnoszkolnej. Natomiast 10 kwietnia będzie to zestaw z kategorii przedszkolnej. Oprócz nowych animacji, gdzie twórcy mniej znani prezentują swoje filmy, będziemy mogli spotkać na ekranie bohaterów z dobrze znanych i lubianych przez młodych widzów serii

– zapowiada Artur Lecybil z częstochowskiego kina Iluzja. Przewidziano tylko po jednej projekcji dziennie wspomnianych zestawów filmowych, dlatego warto zatroszczyć się o miejsca.

9 kwietnia o godz. 11:00 i 10 kwietnia również o godz. 11:00. Natomiast w sobotę dodatkowo w ramach Festiwalu O!PLA zapraszamy na warsztaty plastyczne, które będą zorganizowane o godz. 12:45 pod hasłem „Ptaki Cudaki”, ponieważ wracające do Polski na wiosnę ptaki tę wiosnę zwiastują. Chcemy, żeby przy okazji wiosennego festiwalu, również wiosna zagościła na warsztatach.

18 kwietnia z kolei OKF zaprosi do oglądania filmów najmłodszych widzów, tym razem pochodzących z Ukrainy:

O ile filmy prezentowane w najbliższy weekend to będą nowe animacje prezentowane w ramach 10. Ogólnopolskiego Festiwalu Animacji, to 18 kwietnia zapraszamy naszych najmłodszych gości z Ukrainy na bezpłatne projekcje wybranych tytułów z poprzednich edycji festiwalu. Takie zestawy przygotowane zaprezentujemy 18 kwietnia o godz. 12:00 i 13:30. Wstęp na te projekcje jest wolny.

Animacje są bezdialogowe, dlatego udział mogą wziąć wszystkie dzieci, nie będzie żadnej bariery językowej.

Polecał Artur Lecybil z Ośrodka Kultury Filmowej w Częstochowie.

fot. facebook.com/kinostudyjneokfiluzja

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 maja 2024