Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Opiekunka okradła swoją podopieczną

Facebook Twitter

Przed Sądem Okręgowym w Częstochowie zapadł wyrok w sprawie małżeństwa oskarżonego o kradzież blisko pół miliona złotych. Edyta W. i Zbigniew W. pieniądze ukradli starszej kobiecie, którą się opiekowali.

Proces toczył się od 2018 roku.

Sąd Okręgowy w Częstochowie uznał oskarżonych Edytę W. i Zbigniewa W. za winnych tego, że w okresie od marca do listopada 2017 roku, działając w krótkich odstępach czasu w wykonaniu z góry powziętego zamiaru dokonali zaboru w celu przywłaszczenia pieniędzy w kwocie 520 tys. złotych na szkodę pokrzywdzonej i za ten czyn wymierzył oskarżonym karę po dwa lata pozbawienia wolności. 

Małżeństwo nie przyznało się do winy, mówi sędzia Dominik Bogacz, rzecznik Sądu Okręgowego w Częstochowie…

Na poczet orzeczonych kar pozbawienia wolności sąd zaliczył oskarżonym okres rzeczywistego pozbawienia wolności w sprawie, zasądził solidarnie od oskarżonych na rzecz pokrzywdzonej kwotę 520 tysięcy złotych tytułem naprawienia szkody i orzekł o kosztach postępowania. Wyrok nie jest prawomocny, dla powyższych stron sporządził pisemne uzasadnienie, wpłynęły już do sądu apelacje od tego wyroku. Apelacje podlegają rozpoznaniu przez sąd apelacyjny w Katowicach.

Proces nie wyjaśnił do końca, gdzie podziały się wszystkie oszczędności seniorki. Na poczet kar prokuratura zabezpieczyła z majątku oskarżonych ok. 2 tys. zł w gotówce oraz cztery samochody.s

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj