Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Omiń korki w Częstochowie autostradą A1, sugeruje MZD. Specjalne tablice informacyjne dla tranzytu towarów

Facebook Twitter

Przebudowa Al. Wojska Polskiego generuje liczne utrudnienia drogowe w Częstochowie. Kierowcy skarżą się na korki już praktycznie we wszystkich dzielnicach miasta.

Reginal/ Pixabay

Okazuje się, że Miejski Zarząd Dróg przygotował kilka rozwiązań, aby zmniejszyć te kłopotliwe problemy komunikacyjne:

To mieszkańcom tworzy alternatywną, równoległą drogę, gdzie będą się mogli niezależnie od robót budowlanych prowadzonych na A1 poruszać. Jeżeli chodzi o niwelowanie uciążliwości, to przede wszystkim reagujemy na bieżąco na sygnały związane z utrudnieniami w ruchu. Monitorujemy wprowadzoną czasową organizację ruchu i tak jak się zobowiązaliśmy wcześniej, kończymy równoległe inwestycje drogowe

– tłumaczy Joanna Holi – Sosnowska z Zarządu Dróg. Jedną z inwestycji, która dobiega końca jest przebudowa Al. Niepodległości.
Ulica jest już w pełni przejezdna. Od środy od rana (18.08.) Zarząd Dróg sugeruje również kierowcom tranzytowym omijanie utrudnień w Częstochowie i poleca poruszanie się obwodnicą autostradową:

Udało nam się porozumieć z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad, żeby wprowadzić dodatkowe tablice informacyjne, to są okolice węzła Podwarpie – tam, gdzie rozchodzą się wszystkie drogi oraz od strony północnej, również od węzła autostradowego. Informacja dla wszystkich, którzy przejeżdżają tranzytem przez Częstochowę, będzie jednoznaczna. Będziemy tam sugerować wszystkim objazd autostradą A1.

Przed nami jeszcze wiele utrudnień. Wszystkie prace przy przebudowie al. Wojska Polskiego w Częstochowie potrwają do drugiej połowy 2023 roku.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj