Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Olsztyn zaprasza na JURA Fest. To święto sportowców

Facebook Twitter

Święto dla sportowców w Olsztynie, czyli przed nami impreza dla aktywnych rodzin - Festiwal Jura Fest, który już w sobotę i niedzielę - 8 i 9 czerwca.

To szansa, by przebiec maraton, wystartować w imprezie crossowej czy zachęcić do biegania dzieci.

Leszek Gasik: Spotykamy się w przepięknym naszym Olsztynie Jurajskim. W pierwszym dniu 8 czerwca odbędą się dwa biegi Amonit Maraton, który jest na dystansie czterdziestu trzech kilometrów. Przepiękny bieg. Dostaliśmy pozwolenie od Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska i biegniemy przez dwa Parki Krajobrazowe. W Złotym Potoku oraz Sokole Góry Olsztynie. Świetna trasa, warto spróbować. Jeśli ktoś kiedyś chciał spróbować takiego biegu na dystansie maratonu, to ma w tej chwili świetną okazję.

Jak mówi Leszek Gasik ze Stowarzyszenia Słońca Jury, w ramach biegowego festiwalu znajdą się też mniej wymagające trasy, nawet dla najmłodszych uczestników. Dwa ważne biegi w sobotę i kolejne wydarzenie przygotowano w niedzielę. Marszobieg Olsztyński z długimi tradycjami doczeka się 27. edycji.

Leszek Gasik: W sobotę jeszcze odbędzie się bieg na dystansie 15 kilometrów, czyli Jura Cross. Tak samo polecam. Tak samo wbiegamy w Park Krajobrazowy Sokole Góry. I nie jest to lekki cros. Naprawdę będzie się można mocno tutaj spocić. Niedziela to Jura Tortura, czyli bieg ekstremalny z przeszkodami. Po tym biegu odbędzie się Jura Tortura Kids. Jeden chyba z lepszych biegów, jakie kiedykolwiek widziałem. I jeszcze nasz Marszobieg Olsztyński, czyli główny bieg całego festiwalu. To już dwudziesta siódma edycja na dystansie 7 kilometrów.

Większość miejsc na główne biegi już zarezerwowano, ale będzie jeszcze otwarte biuro zawodów, gdzie można pytać o zapisy tuż przed poszczególnymi startami.

Leszek Gasik: Na bieg Marszobieg Olsztyński. Jest taka zasada, że zapisujemy do samego końca, czyli będzie można zapisać się przykładowo w piątek, będzie biuro zawodów otwarte. Godziny są podane na stronie facebookowej Stowarzyszenia Sportowego Słońca Jury. Można będzie się w sobotę też na marszobieg zapisać, bo też będzie biuro cały czas czynne oraz niedzielę rano.

Zachęcał do zapisów, przyjazdu i oczywiście startów podczas Jura Fest 2024 – Leszek Gasik ze Stowarzyszenia Sportowego Słońca Jury, organizator weekendowej imprezy. Zmagania biegowe poleca Radio Jura.

Program całego wydarzenia znajdziecie pod TYM linkiem 

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj