Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Olsztyn wręczy swoje doroczne statuetki, to wyróżnienia „Olsztyńskiego Anioła Stróża”

Facebook Twitter

Już niebawem po raz 17. zostaną rozdane statuetki „Olsztyńskiego Anioła Stróża". Tegorocznych laureatów poznamy 29 stycznia podczas noworocznego spotkania burmistrza gminy Olsztyn.

O tym skąd narodził się pomysł przyznawania takich nagród, mówi Tomasz Kucharski, burmistrz miasta i gminy Olsztyn:

Tomasz Kucharski: Jest szereg takich działań, czynności, zasług, które podejmują różni ludzie – społecznie, albo z misją na rzecz miasta i gminy Olsztyn. Już kilkanaście lat temu postanowiliśmy, że takie osoby trzeba dostrzec, nagrodzić, dać im satysfakcję i po prostu powiedzieć o nich światu, że są tacy ludzie, którzy sprzyjają nam, pomagają, którzy zasłużyli się w jakiś szczególny sposób na rzecz całej społeczności lokalnej i takie osoby takie osoby staraliśmy się zauważać, wyróżniać i dziękować za wkład pracy.

Statuetki przyznawane są osobom, które współpracują z Gminą Olsztyn, angażują się w jej rozwój, czy działają na rzecz mieszkańców od lat. „Olsztyńskie Anioły Stróże” to wyróżnienia przyznawane w pięciu kategoriach.

Tomasz Kucharski: Statuetki przyznajmy w kategorii działalności społecznej i troski o człowieka – to pierwsza kategoria. Kolejna to edukacja i kultura, trzecia sport i turystyka, czwarta to gospodarka i przedsiębiorczość oraz mamy jeszcze jedną otwartą kategorię za inne szczególne zasługi.

Na uwagę zasługują też same nagrody. „Olsztyński Anioł Stróż” jest inspirowany rzeźbą, która na „Pańskiej Górze” wita ludzi jadących do Olsztyna od strony Częstochowy. Wizerunek statuetki wyda się więc znajomy:

Tomasz Kucharski: W pierwszych latach autorem statuetek był nasz artysta Mariusz Chrząstek – „nasz” – czyli częstochowski, a w ostatnich latach statuetki wychodził spod ręki znamienitego rzeźbiarza krakowskiego, absolwenta ASP – Michała Batkiewicza.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 grudnia 2023