Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Olsztyn przygotowuje się do balonowych mistrzostw

Facebook Twitter

Jest nareszcie zapowiedź dużej plenerowej imprezy na ten rok. Nad jurajskimi gminami Olsztyn i Janów już po raz czwarty będzie można podziwiać niezwykłe balonowe widowisko. Sportową rywalizację ekip balonowych uświetnią starty najlepszych polskich pilotek.

fot. eliza28diamonds/ Pixabay

Zawody odbędą się w połowie lipca. „Już dziś zapraszamy do dodania IV Jurajskich Zawodów Balonowych do wakacyjnych planów”, mówi w rozmowie z Radiem Jura Tomasz Kucharski, wójt gminy Olsztyn.

Tak marzymy o tym, żeby powtórzyć to, co stało się dwa lata temu, czyli 30 balonów, które wystartowały z błoni podzamkowych i wisiały długo nad ruinami zamku. Na dzisiaj jest tak, że otrzymaliśmy od Aeroklubu Polskiego, od komisji balonowej zgodę na organizację Mistrzostw Polski Kobiet i Pucharu Polski. Ma to się odbyć w dniach 15-18 lipca. Imprezę balonową nakładamy na Festiwal Sztuki i Wina, który w tym samym czasie odbywałby się na rynku i najbliższym otoczeniu. Bardzo liczymy na to, o czym pani redaktor mówi, że pandemia pozwoli na organizację. Na szczęście te podniebne pokazy są chyba bezpieczne jeśli chodzi o ewentualność zakażeń. Jesteśmy na powietrzu i mamy możliwość się rozśrodkować, więc bardzo liczymy na to, że się uda. Jesteśmy optymistycznie nastawieni.

Zawody rozegrane w poprzednich latach okazały się ogromnym sukcesem, przyciągnęły rzesze publiczności. Organizatorzy czyli Gmina Olsztyn a także włodarze Janowa liczą, że impreza znów będzie cieszyć się dużą popularnością.

Podobne tematy

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 grudnia 2021