Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Olsztyn – miasto już z burmistrzem ma plany inwestycyjne, m.in. drogi, trasy i parkingi

Facebook Twitter

Olsztyn niedaleko Częstochowy to już drugie miasto w Polsce z tą samą nazwą. Dlatego mówi się o przymiarkach do zmiany nazwy na Olsztyn Jurajski, aby zaznaczyć odrębność miasta, które pojawiło się na mapie od 1 stycznia 2022.

Gmina, o której ostatnio głośno, ma też dalsze plany zmian – przede wszystkim drogowe i inwestycyjne:

Niebawem będziemy rozpoczynać północnej obwodnicy Olsztyna, na którą pozyskaliśmy pieniądze z programu Polski Ład. Mamy już w tej chwili deklarację finansowania tej ulicy, to jest zamykająca od Północy droga, przy której znajdują się tereny budowlane, ale powyżej tej ulicy znajdują się jeszcze tereny produkcyjno-usługowe. Na pewno będzie to spore ożywienie dla tego terenu. Prawie 5 mln złotych – 3 mln przyznano nam na drogę, 1 mln na kanalizację. Trochę się boimy cen, po przetargu okaże się, jakie to będą pieniądze.

Jak mówi burmistrz Tomasz Kucharski, miasto Olsztyn chce też chociaż częściowo zmienić brak dostępności miejsc parkingowych:

Jesteśmy też przygotowani do budowy drogi za Urzędem Gminy, drogi z towarzyszącymi miejscami parkingowymi. Myślę, że w maju, czerwcu najdalej zakończymy prace, które pozwolą bezpiecznie zaparkować za Urzędem Gminy w Olsztynie. Jesteśmy dość ubodzy w miejsca parkingowe i tutaj taka możliwość się pojawi.

Jurajska miejscowość stawia zatem na drogi, w tym na rozwój sieci ścieżek rowerowych:

Zabiegaliśmy dosyć długo o połączenie drogą i trasą rowerową z Choroniem. Tu jesteśmy też na liście gmin, które mają uzyskać dofinansowanie. I bardzo wielki temat dla nas, który już wchodzi w życie, właściwie już prace budowlane się rozpoczęły, to jest budowa trasy rowerowej łączącej Olsztyn i Żarki. Będzie przebiegała przez Zrębice, Krasawę, Suliszowice, Jaroszów i te prace są obecnie na etapie pozyskiwania pozwolenia na budowę. Prace w kwietniu/ maju się już rozpoczną i bardzo szybko będą kontynuowane

– zapowiadał na ten rok burmistrz miasta i gminy Olsztyn – Tomasz Kucharski.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj