Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Olsztyn chce wybudować gminne budynki gospodarcze

Facebook Twitter

Zaplecze gospodarcze ma powstać na tyłach głównego budynku w gminie. Olsztyn chce powiększyć swoją bazę gospodarczą. Za Urzędem Gminy ma powstać garaż z dodatkową funkcją magazynu i pomieszczenie serwisowe. To ma zdecydowanie ułatwić funkcjonowanie służb gospodarczych, słyszymy od samorządowców.

Zaprojektowana dobudowa ma mieć pond 140 m2 powierzchni. Radni w budżecie zagwarantowali już środki finansowe i ogłoszono przetarg na wybór wykonawcy. Gmina jeszcze w tym roku chce poszukać także firmy, która zajmie się zagospodarowaniem zaplecza.

Gmina Olsztyn jest uboga w budynki gospodarcze.

Zdecydowanie ułatwi to pracę naszych służb gospodarczych i poprawi jej jakość. Teraz nawet nie było gdzie wysuszyć sprzętu nie mówiąc już o samochodach, kosiarkach itd.

– zapowiada Tomasz Kucharski, wójt gminy Olsztyn.

Zaprojektowany garaż ma mieć pond 140 m kw. powierzchni. W związku z zagwarantowanymi przez Radę Gminy Olsztyn środkami finansowymi, w piątek Gmina ogłosiła przetarg na wybór wykonawcy.

W planach na ten rok jest także ogłoszenie przetargu na zagospodarowanie zaplecza Urzędu Gminy, co ma szansę na realizację w związku z zakończeniem postępowań regulacyjnych z prywatnym właścicielem sąsiadującym z gminą oraz Bankiem Spółdzielczym.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 czerwca 2023