Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Około stu policjantów w akcji poszukiwawczej. Drugą dobę trwa obława po zabójstwie rodziny w Borowcach

Facebook Twitter

Mija druga doba od makabrycznych zdarzeń jakie miały miejsce w Borowcach w powiecie częstochowskim. W niedzielę około stu policjantów bierze udział w poszukiwaniach Jacka Jaworka, 52-letniego mężczyzny podejrzanego o zabójstwo swojej rodziny: brata, jego żony i 17-letniego syna.

Komenda Główna Policji wspiera akcję poszukiwawczą poprzez mobilne centrum wsparcia. Po opublikowaniu wizerunku i danych osobowych przez policję funkcjonariusze otrzymują wiele zgłoszeń o możliwym miejscu pobytu sprawcy.

Policjanci poszukujący 52-letniego mężczyzny wyposażeni są m. in. w noktowizory, termowizory, trackery GPS, systemy map. Z powietrza teren przeczesywany jest za pomocą śmigłowców i drona. Do akcji włączone są patrole konne i psy tropiące.

Przypomnijmy do zdarzenia, doszło w nocy z piątku na sobotę. Około 01.00 w nocy policjanci otrzymali zgłoszenie o awanturze domowej. Policjanci, którzy przybyli na miejsce znaleźli ciała trzech osób, kobiety i mężczyzny w wieku 44 lat i 17-letniego syna pary. Zginęli oni od strzałów z broni palnej.

W całym tym tragicznym zdarzeniu miał brać udział jeszcze jeden chłopiec wieku 13-lat, także syn zamordowanej pary. Udało mu się uciec i schronił się u rodziny.

Wszystkie osoby, które znają aktualne miejsce pobytu Jacka Jaworka, mogące pomóc w ustaleniu jego miejsca pobytu, lub które mogą mieć istotne dla śledztwa informacje, proszone są o pilny kontakt z Komendą Miejską Policji w Częstochowie pod nr telefonu 47 858 12 55 lub nr alarmowym 112

– apeluje częstochowska policja.

Zdjęcia podejrzanego:

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega mieszkańców województwa śląskiego, łódzkiego i świętokrzyskiego

Alert o poszukiwaniach „niebezpiecznego przestępcy” wydało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Śląska policja informuje o akcji poszukiwawczej w mediach społecznościowych:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj