Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

OKF na weekend staje się centrum kina animowanego

Facebook Twitter

OKF zaprasza najmłodszych widzów na filmy prezentowane w ramach Festiwalu O!PLA, czyli Ogólnopolskiego Niezależnego Festiwalu Animacji.

To święto dobrze już znane, a impreza odbywa się od ponad dekady.

Iwona Kwincińska: Festiwal już po raz jedenasty wyruszył w trasę po kinach w całej Polsce. Konkursowi głównemu – temu dla widzów dorosłych – towarzyszą filmy dla dzieci, czyli konkursy. Teraz dzieci mają głos. Festiwal co roku udowadnia, że może ryby głosu nie mają, ale dzieci jak najbardziej. To dzieci są tutaj jedynym jury. Wybierają najlepsze filmy stworzone z myślą o nich i to od głosu dzieci właśnie zależy, do kogo powędrują Tobołki Koziołka Matołka, czyli nagrody Ogólnopolskiego Festiwalu Animacji O!PLA.

– jak mówi Iwona Kwincińska z Kina OKF iluzja, festiwal ugruntował sobie mocną pozycję. Oprócz seansów festiwalowi towarzyszyć będą warsztaty plastyczne pod hasłem „Wiosenne szaleństwo”…

Iwona Kwincińska: Festiwal jest przede wszystkim próbą odzyskania kontaktu i odbudowania relacji pomiędzy polskim widzem a polską animacją autorską i w ciągu dziesięciu lat swojego istnienia O!PLA stała się rozpoznawalną i szanowaną na całym świecie marką wspierającą polską animację. Po seansach zapraszamy na warsztaty plastyczne. Tym razem będą to zajęcia związane z wiosną, czyli będziemy tworzyć kwiatki, biedronki, motylki i mam nadzieję, że będzie tym zajęciom towarzyszyć dużo radości.

– przypomnijmy, to młodzi widzowie oddadzą swój głos na najlepsze ich zdaniem produkcje filmowe. O!PLA 2023 w sobotę i niedzielę (25-26.03.) od godz. 10.00.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 czerwca 2023