Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

OKF będzie miał dla widzów Filmowe Konfrontacje: Nagradzane i najlepsze filmy w przeglądzie od piątku

Facebook Twitter

To prawdziwe filmowe rarytasy dla kinomaniaków. W OKF przez ponad tydzień możemy obejrzeć najlepsze i nagradzane na festiwalach filmy, na dodatek przed premierą kinową. Po latach wracają na ekran kina studyjnego w Częstochowie "Filmowe Konfrontacje".

Iwona Kwincińska: Filmy nagradzane na najważniejszych festiwalach, czasami w ogóle nie były pokazywane szerokiej publiczności, ponieważ konfrontacje filmowe to była okazja, żeby obejrzeć filmy ważne różnorodnych reżyserów. W tym roku Konfrontacje Filmowe powróciły dzięki dystrybutorowi Gutek Film, spotkają się one z równie przychylnym odzewem co dawniej. Próbujemy z 14 filmami, które zdobyły nagrody na znaczących festiwalach. Konfrontacje wracają, ważna impreza, ważny przegląd.

Przegląd festiwalowych perełek był znany przed laty, teraz próbnie impreza jest reaktywowana w kinach studyjnych, z ambitnym repertuarem, na terenie całego kraju. Tegoroczne „Filmowe Konfrontacje” potrwają od 9 do 18 września:

Iwona Kwincińska: Można było w ciągu dwóch tygodni obejrzeć filmy z całego świata, filmy nagradzane na najważniejszych festiwalach. Te lata to były lata, kiedy w kinach oglądało się głównie filmy Związku Radzieckiego. Rzadko pokazywały się filmy z tzw. zachodu. Natomiast Konfrontacje Filmowe to była okazja, żeby obejrzeć filmy Felliniego, filmy Bergmana. Zaczynamy od filmu „W trójkącie”, w reżyserii Rubena Östlunda, który po raz drugi zdobył złotą palmę.

Kilkanaście filmów, w tym nagrodzony Złotą Palmą w Cannes film „W trójkącie” również dla częstochowskich widzów, polecała Iwona Kwincińska, kierownik Ośrodka Kultury Filmowej.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 lutego 2024