Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Ogromny huk i mnóstwo dymu. Mamy nowe informacje w sprawie wybuchu butli z gazem przy ul. Wrocławskiej

Facebook Twitter

Siła wybuchu butli z gazem była tak duża, że huk było słychać w sąsiednich dzielnicach, mówią nam świadkowie wczorajszej eksplozji jaka miała miejsce przy ulicy Wrocławskiej na Grabówce.

Częstochowska Komenda Policji ujawnia już więcej szczegółów jakie na ten moment udało się ustalić pracującym na miejscu śledczym. Wiadomo, że Citroënem podróżowały 2 osoby.

Do zdarzenia doszło ok. godz. 15:40. Według zgłoszenia, które wpłynęło do dyżurnego miasta, przy ul. Wrocławskiej w Częstochowie miało dojść do wybuchu samochodu. Samochodem tym podróżowało dwóch mężczyzn, prawdopodobnie pracowników jednej z częstochowskich firm. Samochodem tym przewozili butle z gazem. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy straży pożarnej wynika, że mógł to być tlen i acetylen. Gdy mężczyźni zaparkowali swój samochód pod jednym ze sklepów przy ul. Wrocławskiej, doszło do wybuchu.

Zarówno mężczyzna siedzący za kierownicą, jak i pasażer zginęli na miejscu informuje podkomisarz Sabina Chyra-Giereś oficer prasowy KMP w Częstochowie. W związku z tym, że we wraku znajdowało się jeszcze kilka innych butli z gazem, strażacy przeprowadzili ewakuację mieszkańców i osób przebywających w rejonie miejsca zdarzenia.

W sumie ewakuowano 67 osób i wyznaczono też strefę bezpieczeństwa w odległości 200 metrów od miejsca, gdzie doszło do wybuchu. Dopiero po zakończeniu działań prowadzonych na miejscu przez straż pożarną – działań ratowniczych, dochodzeniowcy wraz technikami kryminalistyki pod nadzorem prokuratora będą mogli rozpocząć oględziny miejsca zdarzenia. Wszczęte w sprawie śledztwo będzie miało na celu wyjaśnienie, w jakich okolicznościach doszło do tego tragicznego zdarzenia

– dodaje podkomisarz Sabina Chyra-Giereś.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj