Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Ogromne zmiany w ruchu przez rok. Co pozostanie czynne, a gdzie nie przejedziemy?

Facebook Twitter

Czasu na dokończenie przebudowy częstochowskiego odcinka „gierkówki" zostało bardzo mało. Nowy wykonawca ma zgodnie z umową niespełna rok na finalizację prac. spieszymy z informacjami o zmianach w ruchu, objazdach i z przydatną wiedzą dla kierowców: 

Budowa musi przyspieszyć, dlatego ekipy biorą się do pracy. Nie wszystko da się zrobić pod ruchem. Aleja Wojska Polskiego na fragmencie od al. Jana Pawła II do ul. Krakowskiej pozostanie zamknięta w obu kierunkach. Czynny pozostaje węzeł nad DK91 i nim z miasta wyjedziemy w stronę Łodzi. Pamiętajcie: zamknięty dla ruchu jest kierunek Katowice od ul. Krakowskiej do ul. Rakowskiej, natomiast ruch od ul. Rakowskiej do ul. Krakowskiej wraz z wjazdem w lewo w ul. Krakowską odbywa się na jednym pasie jezdni. Od Rakowskiej do byłej estakady to jezdnia wschodnia, a za byłą estakadą jezdnia zachodnia.

Co jeszcze jest ważne? Czynne jest największe skrzyżowanie czyli  ulica Jagiellońska – al. Wojska Polskiego – al. Pokoju. Jedynie niemożliwa jest jazda na wprost DK91 w kierunku Katowic. Nie skręcimy też w lewo z al. Pokoju na Katowice, ani w lewo z al. Wojska Polskiego w al. Pokoju. Nieczynny jest też skręt w prawo z al. Wojska Polskiego w Jagiellońską i z Jagiellońskiej w prawo w stronę Katowic.

Najważniejsze to patrzeć na nowe znaki poziome i tymczasowe oznakowanie pionowe. Do zmian przyzwyczaimy się w najbliższych miesiącach.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj