Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Ogólnopolski Motocyklowy Rajd Jurajski: W sobotę 6. edycja! Przed nami koncerty, piknik

Facebook Twitter

Rajd Jurajski na 240-kilometrowej trasie dla motocyklistów oraz plenerowe spotkanie dla całych rodzin w dzielnicy Północ - to propozycja na sobotę 10 września.

Więcej motocykli na naszych drogach
fot. Pixabay

Będzie też o bezpieczeństwie, samych motocyklach, z muzycznym akcentem na koniec

– zapowiada Andrzej Czerwiński z Częstochowskiego Towarzystwa Motocyklowego.

Andrzej Czerwiński: 6. Ogólnopolski Motocyklowy Rajd Jurajski w tym roku jest pod nazwą „Motocykliści dzieciom”. Zebrane fundusze chcemy przekazać na Oddział Ratunkowy Szpitala Wojewódzkiego na Parkitce, na chirurgię dziecięcą. Taki szczytny cel, potrzeba tam trochę zasilić oddział w sensie finansowym, doposażeniowym. Chcemy to po prostu zrobić. Dostaliśmy zgodę z Ministerstwa na zbiórkę pieniędzy do puszek i będą licytacje przedmiotów, które dostaliśmy od darczyńców.

Organizatorzy z CTM zapowiadają przed Centrum Handlowym M1: rodzinny piknik, poczęstunek, niespodzianki dla najmłodszych, konkursy i koncerty. Zagra m.in. Five O’Clock Orchestra. Wcześniej jednak motocykliści z całej Polski będą mogli przekonać się o pięknie Jury. Na trasie rajdu na orientację mają do zdobycia punkty, czekają oczywiście nagrody:

Andrzej Czerwiński: Zaczynamy o godzinie 10:00 startem rajdu, w sobotę 10.09. Zgłoszeń mamy dosyć dużo. Motocykliści pojadą sobie na trasę rajdu. Mają do zrobienia 240 km po Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Nie jest to rajd na czas, jest to rajd na orientację, krajoznawczy rajd. Na trasie rajdu będą jeszcze ustawione punkty kontrolne, gdzie dany uczestnik będzie musiał podpić kartę uczestnictwa i później przyjechać na koniec, na metę i tam dostanie ostatni stempel.

Warto wziąć udział, cel jest szczytny. Podczas całej imprezy prowadzona będzie zbiórka oraz licytacje na rzecz wsparcia oddziału dziecięcego Wojewódzkiego Szpitala z Parkitki. Częstochowskie środowisko motocyklistów będzie oczywiście zwracać uwagę na bezpieczeństwo jazdy:

Andrzej Czerwiński: Będzie pogadanka policji drogowej na temat bezpieczeństwa przed rozpoczęciem rajdu i będzie też pokaz jazdy bezpiecznej na motocyklu, też przed M1. Myślę, że tam co niektórzy skorzystają z tych rad.

– zapraszał Andrzej Czerwiński z Częstochowskiego Towarzystwa Motocyklowego.

Start 10 września o godz. 10:00

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 lutego 2024