Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Ogólnopolski Dzień Tańca, czyli tanecznym krokiem na Placu Biegańskiego

Facebook Twitter

Najmłodsze dzieci z częstochowskich szkół tanecznym krokiem witały na placu Biegańskiego zbliżające się wakacje. Było to również wydarzenie organizowane w ramach Częstochowskich Dni Rodziny, więc łączące najmłodszych z nieco starszymi.

Ogólnopolski Dzień Tańca
fot.SP14

Ogólnopolski Dzień Tańca w Częstochowie

Wszyscy odliczają ostatnie dni do końca roku szkolnego:

Magdalena Krzemińska: Takie święto tańca, gdzie zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, babcie, dziadka do wspólnego świętowania. Są to tańce integracyjne, to nie są jakieś suity taneczne czy układy, są to tańce integracyjne, że każdy tańczy z każdym, nie wybieramy sobie stałego partnera, że możemy się bawić ze wszystkimi i to chcemy właśnie przekazać, żeby się dobrze bawić, to po prostu trzeba być otwartym na innych ludzi.

Podsumowała plenerowe wydarzenie dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 14, organizatorka częstochowskiego wydarzenia.

Ogólnopolski Dzień Tańca w Częstochowie fot.SP14

Ogólnopolski Dzień Tańca przygotowano z udziałem Polskiego Stowarzyszenia Animatorów i Pedagogów Klanza. O tym, że taniec czy ruch w ogóle daje wiele korzyści, wiedzą już najmłodsi częstochowianie:

Mnie się najbardziej podoba w tańcu to, że można wyrazić siebie.

Jest współpraca i jest zabawa.

Taniec zawsze humor poprawia, jak się jest smutnym, można zatańczyć z kolegą koleżanką.

Mnie się najbardziej podoba, że to, co się nie umie, można w tańcu sobie ulepszać.

W tańcu według mnie najlepsze jest to, że można poćwiczyć pamięć. Trzeba wiedzieć, w której sekundzie zrobić jakiś ruch i to jest ciekawe.

Mnie się w tańcu najlepiej podoba, że można tańczyć, co się chce, niezależnie od muzyki.

Lubię tańczyć.

Ogólnopolski Dzień Tańca  fot.SP14

Co ciekawe, na placu oprócz uczniów tańczyli zaproszenie goście, rodzice, przechodnie. Były też tańce integracyjne z różnych stron świata:

Ewa Tomala-Brodecka: Dzięki temu, że dzieci tańczą, poznają różne style muzyki, ćwiczą pamięć. Zawsze mówię, że taniec to matematyka, bo to dokładność, to umiejętność liczenia, umiejętność uważności, umiejętność uważnego słuchania, a przede wszystkim cieszy mnie to, że dzieci poznają zarówno muzykę klasyczną jak i muzykę rozrywkową i nawet jeśli początkowo coś im się nie podoba, to potem się okazuje, że znają tango, walca. W naszej szkole tańczymy bardzo dużo i myślę, że taniec specjalność i cieszę się, że z taką nauką pójdą w przyszłości.

Przekonuje nauczycielka z częstochowskiej podstawówki nr 14.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 lipca 2024