Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Ognisko wirusa w Urzędzie Miasta. Referat komunikacji nie przyjmuje, bo nie ma pracowników

Facebook Twitter

Dalsze przypadki koronawirusa w częstochowskim magistracie dziesiątkują liczbę urzędników, którzy mogą stawić się do pracy. Oznacza to utrudnienia dla interesantów. Z uwagi na kolejne przypadki zakażenia tym razem Referat Komunikacji w Wydziale Spraw Obywatelskich był zmuszony czasowo zawiesić przyjęcia osób umawianych na miejscu.

Co najmniej na tydzień nie będzie tu obsługi:

Radio Jura: 16 osób na razie wyłączonych z pracy urzędu, inne na kwarantannie, to tak naprawdę generuje problemy w zapewnieniu bieżącej obsługi dla interesantów Państwa wydziału.

To jest wręcz niemożliwa taka obsługa, dlatego zawiesiliśmy obsługę, bo pracę całkiem nie, ale wszyscy są nieobecni w referacie komunikacji. 16 osób jest chorych. Próbowaliśmy ratować sytuację w ten sposób, że osoby, które nie zajmowały się bezpośrednio obsługą a miały uprawnienia do systemu, obsługiwały i w związku z tym sami stawali się też potencjalnie zarażeni.

– Mariusz Osyra pytał naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich – Jolantę Włodarkiewicz-Piątek. Oprócz chorych osób, pozostali urzędnicy referatu są na kwarantannie, aby przerwać dalszą transmisję wirusa i nie stwarzać zagrożenia dla osób z zewnątrz. Niestety nie ma możliwości szybkiego zastąpienia pracowników z ministerialnymi certyfikatami dostępu do baz danych.

Zawiesiliśmy pracę referatu, przyjmowanie interesantów korespondencyjnie, mailowo wszystko będziemy przyjmować. Nie umiemy umawiać w tej chwili. Zresztą nie ma kto tego robić, bo wszyscy są nieobecni, dlatego ci, którzy zostali umówieni na ten tydzień, mamy numery telefonów do tych osób dzwonimy, żeby nie przychodzili do urzędu do końca tygodnia na pewno a w przyszłym tygodniu ustalimy co dalej. Prawdopodobnie będzie jakaś obsługa

– o problemach z obsługą w Wydziale Spraw Obywatelskich rozmawialiśmy z naczelnik Jolantą Włodarkiewicz-Piątek. Teraz kolejki się zdecydowanie wydłużą. Właśnie od dziś urzędnicy znów polecają korzystanie z elektronicznej platformy E-PUAP, SEKAP lub z tradycyjnej przesyłki pocztowej. Urząd miasta informuje, że podobne kłopoty mogą występować też w Wydziale Ochrony Środowiska, gdzie notowane są liczne nieobecności z powodu koronawirusa.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj