Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Ognisko koronawirusa w Wydziale Spraw Obywatelskich

Facebook Twitter

Ciąg dalszy kłopotów w Wydziale Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta Częstochowy. W tym tygodniu nie będzie można w ogóle załatwić sprawy osobiście. Co jest tego powodem?

Powodem są niestety kolejne przypadki zakażenia koronawirusem, które potwierdzono wśród pracowników Referatu Komunikacji. I o ile w ubiegłym tygodniu nadal można było osobiście załatwić sprawę w budynku przy ul. Waszyngtona, choć wiązało się to z wydłużeniem czasu oczekiwania, to w tym tygodniu nawet takiej możliwości nie będzie. Koronawirus zdziesiątkował kadrę magistratu. Jedynym sposobem na załatwienie sprawy związanej z rejestracją pojazdu lub prawem jazdy będzie kontakt zdalny, np. drogą mailową, poprzez elektroniczne platformy E-PUAP i SEKAP lub tradycyjną pocztą. Przynajmniej do końca tygodnia będzie też problem z dodzwonieniem się do Referatu Komunikacji. Obecnie z pracy wyłączonych jest 16 osób, pozostałe powinny być izolowane na kwarantannie, aby przerwać dalszą transmisję wirusa w UM oraz nie stwarzać zagrożenia dla osób z zewnątrz. Kłopoty z obsługą spraw mogą występować także w Wydziale Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa, który również notuje obecnie sporo absencji związanych z przypadkami koronawirusa.

Osoby już umówione na ten tydzień powinny otrzymać telefoniczne informacje o konieczności przełożenia terminu.

Jak informuje Biuro Prasowe UM: nie ma możliwości szybkiego zastąpienia pracowników posiadających ministerialne certyfikaty dostępu do ogólnopolskich baz danych.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj