Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Oficjalne stanowisko byłego dyrektora z Parkitki Zbigniewa Bajkowskiego

Facebook Twitter

Potwierdziły się wcześniejsze informacje o odwołaniu ze stanowiska dyrektora na Parkitce Zbigniewa Bajkowskiego. Z dniem 6 marca kończy on swoją pracę, od 7 marca jego fotel ma zająć Łukasz Połatyński, wicedyrektor z niepublicznej placówki w Knurowie.

Sytuacja szpitala na Parkitce, Szpital na Parkitce
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Częstochowie.

Roszady na stanowisku szefa wojewódzkiej lecznicy potwierdził w oficjalnym oświadczeniu wydanym w poniedziałek, sam dotychczasowy dyrektor Zbigniew Bajkowski. Dziękuje w nim władzom wojewódzkim za współpracę, podkreśla ostatnie inwestycje i doposażenie szpitala na Parkitce, co pozwala na lepsze świadczenie usług i kompleksową opiekę nad pacjentem. Przypomnijmy decyzję o odwołaniu dyrektora przed terminem podjął zarząd województwa śląskiego. Informacja krążyła w Częstochowie od kilku dni, potwierdzały nam ją rozmaite gremia i przedstawiciele częstochowskiego środowiska medycznego. Nieoficjalnie wiadomo, że Zbigniew Bajkowski ma objąć stanowiska dyrektora w wojewódzkim szpitalu w Bytomiu.

Oświadczenie dyrektora Zbigniewa Bajkowskiego

Dzisiaj kończę moją pracę i misję na stanowisku Dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Częstochowie. W związku z tym, w pierwszej kolejności chciałbym złożyć na ręce Marszałka Województwa Śląskiego oraz władz wojewódzkich podziękowanie za zaufanie, jakim mnie obdarzyli oraz pełne wsparcie w procesie realizacji celów, które przede mną postawiono.

Opuszczam Szpital z przeświadczeniem, że w trakcie kilku ostatnich lat znacznie wzmocnił on swoją pozycję i konkurencyjność na bardzo wymagającym rynku usług medycznych. W tym czasie, poza szeregiem zmian modernizacyjnych, został on wyposażony w sprzęt, który pozwala świadczyć usługi lecznicze na najwyższym, światowym poziomie. Dziękuję również całemu zespołowi Szpitala, z którym miałem zaszczyt pracować. Jestem wdzięczny za zaufanie, jakim mnie obdarzono oraz za okazane wsparcie.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 grudnia 2023