Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Odrębne wejścia i bez kolejek w USC, ale pilne sprawy załatwimy bezpośrednio przy okienku

Facebook Twitter

W częstochowskim USC łatwiej możemy załatwić pilne sprawy, bezpośrednio udamy się tutaj po odpis aktów stanu cywilnego. Aby jednak nie tworzyły się kolejki, w budynku przy Śląskiej wydzielone zostały odrębne wejścia dla interesantów.

Najwięcej osób przychodzi ciągle po odpisy aktów do różnych celów:

To jest najbardziej popularna nasza usługa. Wejście znajduje się od strony Sobieskiego, jest pokój 25. Wystarczy przyjść i złożyć wniosek. Oczywiście wnioski można nadal składać pocztą lub za pośrednictwem platformy ePUAP logując się poprzez profil zaufany. Bezpośrednio również obsługiwani są klienci urzędu chcący zgłosić zgon osoby i tutaj wejście jest od strony ul. Focha. Pozostałe usługi takie jak zgłoszenie urodzenia, formalności związane z zawarciem związku małżeńskiego załatwiamy poprzez umówienie się z klientem na spotkanie.

Jak mówi kierownik USC, pomocą służą urzędnicy, ale i urzędowe usługi cyfrowe. Łatwo znajdziemy też przydatne numery telefonów, a wiele osób chwali sobie brak konieczności oczekiwania w kolejkach:

Nie ma z tym większego problemu, terminy są dostępne. Wszelkie numery telefonów publikowane są na stronie internetowej Urzędu Miasta Częstochowy, a także na drzwiach wejściowych do budynku. Chodziło o to, żeby nie tworzyły się tłumy w poczekalniach, nie było spiętrzenia klientów, ale też, żeby klienci mogli załatwiać sprawy w dogodnym dla siebie czasie. Wcześniej musieliśmy odstać swoje w kolejce, a teraz możemy przyjść na umówioną godzinę.

Jak zorganizowano pracę w Urzędzie Stanu Cywilnego z myślą o interesantach, wyjaśniał nam kierownik Rafał Bednarz.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 9 grudnia 2022