Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Odrabiamy straty w kulturze. Aktorzy są bardzo zajęci. Trwa bogata jesień artystyczna

Facebook Twitter

Ludzie kultury cieszą się z wypełnionych kalendarzy, wielu propozycji i stałego zainteresowania widowni. Po minionych już ograniczeniach i zamknięciach w kulturze - w teatrach, galeriach i w salach koncertowych, trwa bogata w wydarzenia jesień.

Pracy jest dużo. Widać też, że nadrabiamy straty w kulturze

– mówi nam aktorka częstochowskiego teatru Iwona Chołuj.

Czas zamknięcia stworzył coś takiego, że teraz pakuję w walizkę z jednych rzeczy i jadę gdzieindziej, i to są miasta takie jak Warszawa, Wrocław, wracam szybko do Częstochowy coś zagrać, jadę znowu do Warszawy, wracam i znowu jadę do Wrocławia. Mam wrażenie, że wszyscy łakną tego prawdziwego kontaktu, żeby nie trzeba było nagrywać i oglądać online, tylko spotkać się i coś stworzyć razem. To jest cudowne, teraz wszystko przyspieszyło.

Wszyscy aktorzy zespołu Teatru Mickiewicza są podobnie zajęci. Dzielą czas między teatrami, telewizyjnymi produkcjami i grą na częstochowskiej scenie. Iwona Chołuj swoje plany łączy oczywiście z repertuarowymi zapowiedziami w naszym mieście, ale i zaproszeniami z innych części kraju:

Wiem, że będą wznowione niektóre spektakle – na pewno muzyczne. Wiem, że są przewidziane premiery. Z moimi przyjaciółkami mamy spektakl Bogusława Schaeffera „Scenariusz dla trzech aktorek”, który gramy już naprawdę długo. Gram trochę w serialach, to są seriale codzienne. Wróciłam właśnie z jednego serialu, zostałam zaproszona do drugiego. Jeśli przyjmuję takie propozycję, to muszę wiedzieć, że mam na to czas. Póki nie wejdziesz na scenę, to wszyscy może się jeszcze wydarzyć

– dodaje aktorka Iwona Chołuj. Jak bogaty jest aktualny sezon artystyczny warto prześledzić w repertuarze i na teatralnym afiszu. Oprócz premier w Teatrze Mickiewicza szykowane są już atrakcje na Mikołajki.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj