Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Odbudowujemy dalej formę po pandemii: Ćwicz, ruszaj się, bądź aktywny także w wakacje

Facebook Twitter

Nie zapominajmy o sporcie, aktywności i codziennej porcji ruchu - przypominają o tym częstochowscy Zabiegani. Klub ludzi aktywnych chce pobudzić nas do dbałości o zdrowie w okresie wakacyjnym.

Szybki spacer, nordic walking czy bieganie może być alternatywą dla spędzania czasu na grillowaniu czy odpoczynku na leżaku. Szczególnie, że ciągle odbudowujemy pandemiczne straty w naszej kondycji:

Magdalena Trzepizur: Czas pandemii nie zamknął nas całkiem w domach, bo różne formy ruchu wdrażaliśmy w swoim życiu i może z mniejszą intensywnością, ale każdy miał potrzebę wyjść, trochę przewietrzyć głowę, czy to podczas biegania, spaceru, czy z kijami, jeździliśmy na rowerach. Zdrowie było dla nas najważniejsze przed pandemią, w czasie pandemii też. Ruch na świeżym powietrzu to jest kluczowy element, żeby o siebie zadbać. Nawet jeżeli ktoś miał trochę większą przerwę w treningach, zapraszamy wszystkich dla siebie, dla satysfakcji.

Latem też się poruszajmy

– zachęca Magdalena Trzepizur. Warto skorzystać z zachęty od Zabieganych Częstochowa, w grupie łatwiej zmobilizować się do regularnego trenowania:

Magdalena Trzepizur: Tego potrzebowaliśmy i bardzo do tego tęskniliśmy. Nie jest łatwo, bo myślę, że dwa lata pandemii sporo zmieniło w życiu każdego człowieka, tego aktywnego też. Mam nadzieję, że uda nam się wrócić do tych zachowań sprzed czasu pandemii, kiedy lubiliśmy spotkania ze sobą, kiedy lubiliśmy uprawiać różne sporty, kiedy lubiliśmy angażować się w różne duże inicjatywy, promować tę aktywność. Takie przynajmniej mamy plany.

Po dwuletniej przerwie w czerwcu przywrócony został Bieg Częstochowski. Zabiegani chcą dalej popularyzować ruch i aktywność na co dzień. Warto o niej pamiętać o każdej porze roku, przypominała Magdalena Trzepizur.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 grudnia 2023