Garniec Smaków

Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Od świtu obowiązuje nowa organizacja ruchu w al. Wojska Polskiego

Facebook Twitter

Rozpoczyna się wielka przebudowa alei Wojska Polskiego. Start inwestycji był wielokrotnie przekładany, w końcu dziś (3.08.) o świcie zaczęła obowiązywać nowa organizacja ruchu na gierkówce. Już w tej chwili w niektórych miejscach tworzą się utrudnienia.

Reginal/ Pixabay

Kierowcy muszą przyzwyczaić się do nowych zasad jazdy w tej części Częstochowy.

Od węzła al. Jana Pawła II, al. Wojska Polskiego do skrzyżowania al. Wojska Polskiego, Krakowska, Rejtana prace w al. Wojska Polskiego będą odbywać się na jezdni – kierunek Katowice – wyłączonej z ruchu. Ruch w obu kierunkach w ciągu al. Wojska Polskiego będzie na tym odcinku odbywał się na jezdni kierunek Warszawa. Ponadto możliwy pozostanie wjazd z al. Wojska Polskiego w ul. Legionów i wyjazd z Legionów w al. Wojska Polskiego prawoskrętny. Niemożliwy będzie wjazd z ul. Legionów w al. Wojska Polskiego i z al. Wojska Polskiego w Legionów na lewoskrętach. 

To jednak tylko początek. Lista zmian jest znacznie dłuższa

– mówi Maciej Hasik rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg.

Możliwy pozostanie zjazd prawoskrętny z al. Wojska Polskiego w ul. Krakowską, niemożliwy będzie wyjazd z ul. Krakowskiej w al. Wojska Polskiego na prawoskręcie, niemożliwy będzie też zjazd lewoskrętny z al. Wojska Polskiego w ul. Krakowską. Zamknięty zostanie wyjazd i wjazd w ul. Rejtana oraz przejazd przez skrzyżowanie na relacji Rejtana – Krakowska, w obu kierunkach.

Kierowcy patrzcie na znaki, trzeba będzie uzbroić się w cierpliwość. Ta przebudowa jest największą we współczesnej historii miasta inwestycją drogową, stąd zmiany organizacji ruchu w tak szerokim zakresie nie udało się uniknąć:

Od skrzyżowania al. Wojska Polskiego z Krakowską i Rejtana do skrzyżowania al. Wojska Polskiego z al. Pokoju i ul. Jagiellońską prace w ciągu al. Wojska Polskiego będą odbywać się na jezdni kierunek Warszawa, wyłączonej z ruchu. Ruch w obu kierunkach w ciągu al. Wojska Polskiego będzie na tym odcinku odbywał się na jezdni kierunek Katowice. Ponadto możliwy pozostanie zjazd i wyjazd na łączeniach al. Wojska Polskiego z ul. Bór, Równoległą i Powstańców Śląskich na prawoskrętach. Możliwy będzie przejazd pod wiaduktem na relacji Bardowskiego – Bór. Niemożliwy będzie wyjazd w al. Wojska Polskiego z łącznicy z ul. Bór.

Od poniedziałkowego poranka (2.08) nie przejedziemy już też Rakowską Estakadą. Ruch na skrzyżowaniu alei Wojska Polskiego, Alei Pokoju i ul. Jagiellońskiej będzie odbywał się dołem

– tłumaczy Maciej Hasik

Od skrzyżowania al. Wojska Polskiego z al. Pokoju i ul. Jagiellońską do skrzyżowania al. Wojska Polskiego z ul. Rakowską prace w al. Wojska Polskiego będą odbywać się na jezdni kierunek Katowice, wyłączonej z ruchu. Ruch w obu kierunkach w ciągu al. Wojska Polskiego będzie na tym odcinku odbywał się na jezdni kierunek Warszawa. Ponadto niemożliwy będzie zjazd z al. Wojska Polskiego w ul. Rakowską z jezdni kierunek Katowice, a możliwy pozostanie zjazd i wyjazd na łączeniu al. Wojska Polskiego kierunek Warszawa z ul. Limanowskiego.

Możliwy będzie też wjazd i wyjazd w ulicę Brzozową przy „Jagiellończykach”. Dla pieszych mamy także bardzo ważną informację- możliwe będzie przejście przez wszystkie kładki dla pieszych nad Aleją Wojska Polskiego. Nie przejdziemy jednak pod Aleją Wojska Polskiego na wysokości ulicy Wesołej. Kierowcy, jeśli możecie omijajcie gierkówkę, wybierając częstochowski odcinek A1-nki. Koszt całej inwestycji to 179 mln. złotych. Zakończenie prac planowane jest na drugą połowę 2023 roku.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj