Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Od przyszłego tygodnia pojedziemy już zmienioną organizacją ruchu na Wojska Polskiego

Facebook Twitter

Wiemy już od kiedy zacznie obowiązywać tymczasowa organizacja ruchu na DK91. Zmiany na częstochowskim odcinku dawnej gierkówki ruszą od najbliższego poniedziałku 2 sierpnia. Taką datę przekazał nam Miejski Zarząd Dróg.

mat. prasowe

Nadal jednak trwają przygotowania do startu tej inwestycji:

Do tego czasu finalizowane będzie wygradzanie terenu, instalacja oznakowania w pionie i poziomie oraz wytyczanie przewiązek. W związku z tym prosimy o stosowanie się do oznakowania wskazującego na modyfikacje, korzystanie z objazdów i zachowanie szczególnej ostrożności. Tych, którzy mogą zachęcamy do omijania utrudnień z wykorzystaniem autostradowej obwodnicy Częstochowy (A1). Przypominamy, że przebudowa jest największą we współczesnej historii miasta inwestycją drogową. Jej zasadniczy koszt opiewa na 179 mln zł. Zakończenie prac planowane jest na drugą połowę 2023 roku.

– informuje Maciej Hasik z MZD. Do przebudowy alei Wojska Polskiego miasto przygotowuje się od kilku lat. Czekają też na to mieszkańcy. Miejska Komunikacja w związku z zaplanowanymi pracami, zmienionymi trasami kursuje już od 1 lipca. W związku z licznymi apelami mieszkańców zwłaszcza południowych dzielnic miasta dotyczących problemów z dostaniem się do centrum Częstochowy miejskimi środkami komunikacji, MPK uruchomiło nową linię autobusową. Linia nr 100, zatrzymuje się m.in. na Wrzosowiaku, Rakowie i Ostatnim Groszu.

mat. prasowe

mat. prasowe

 

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj