Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Od przyszłego poniedziałku będą obowiązywały nowe obostrzenia

Facebook Twitter

Zamknięte sklepy w galeriach handlowych, nieczynne restauracje, hotele bez gości czy w końcu: zakaz przemieszczania się w sylwestrową noc. Od poniedziałku (28.12) obowiązują nowe obostrzenia w związku z trwającą pandemią koronawirusa.

Fot. reverent / pixabay.com

Te najważniejsze zmiany przypomni Mariusz Osyra:

Wciąż obowiązuje zakaz gromadzenia się. Maksymalnie w spotkaniach może uczestniczyć 5 osób. Do limitu osób nie wlicza się członków rodziny oraz – to nowość – osób, które zostały zaszczepione przeciwko COVID-19. Zamknięte są galerie handlowe, a otwarte pozostają m.in. sklepy spożywcze, z książkami i prasą, drogerie, apteki i wolnostojące wielkopowierzchniowe sklepy meblowe. Zamknięte są hotele dla gości z wyjątkiem medyków, służb mundurowych, pacjentów szpitali specjalistycznych. Zamknięte są stoki narciarskich, a dla Polaków wracających z zagranicy transportem zbiorowym wprowadzona została 10-dniowa kwarantanna. Siłownie odwiedzać mogą jedynie profesjonalni sportowcy. W noc sylwestrową od 19.00 do 6.00 rano w Nowy Rok obowiązywać będzie zakaz przemieszczanie się osób, choć wprowadzono dwa wyjątki.
To wykonywanie czynności służbowych, zawodowych lub wykonywania działalności gospodarczej i „zaspakajanie niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego”.

Nowe rozporządzenie i obostrzenia obowiązują do 17 stycznia.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj