Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Od poniedziałku (29.03.) ulica Łukasińskiego dostępna dla kierowców. Na ulicę wrócą też autobusy

Facebook Twitter

Przebudowywana ulica Łukasińskiego będzie całkowicie przejezdna już od najbliższego poniedziałku (29.03). Dzięki zakończeniu remontu na stałe trasy wrócą też autobusy, a pasażerowie znów będą mogli korzystać ze wszystkich przystanków komunikacji miejskiej w tej części Częstochowy.

Dotyczy to aż 7 linii autobusowych, które od 29 marca mają kursować też do zbudowanego centrum przesiadkowego przy dworcu PKP na Rakowie. Nadal w ten rejon dojedziemy też autobusem zastępczym za tramwaj.

Linie nr 12, 32 i 80 zostaną wydłużone ulicami Okrzei i Łukasińskiego do pętli RAKÓW DWORZEC PKP, natomiast linie nr 19, 31, 35 i 36 będą również kursowały w obu kierunkach ulicą Łukasińskiego, wykonując przejazdy przez przystanek RAKÓW DWORZEC PKP.

Na terenie centrum przesiadkowego RAKÓW DWORZEC PKP, autobusy linii nr 02 (autobus za tramwaj), 12, 32 i 80 będą korzystały z przystanków po stronie dworca kolejowego, a linie nr 19, 31, 35 i 36 – z przystanku wewnętrznego, zlokalizowanego bliżej zieleńca na Skwerze Sokołów.

Miejski Zarząd Dróg i Transportu prosi o zwrócenie uwagi na oznakowanie przystanków i miejsca umieszczenia rozkładów jazdy poszczególnych linii.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj