Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Od piątku (30.07.) zmiany na skrzyżowaniu Legionów/ Żużlowa

Facebook Twitter

Weekendowe utrudnienia na Skrzyżowaniu Żużlowa/Legionów nie tylko dla kierowców. Także pasażerowie komunikacji muszą liczyć się ze zmianami. Już w piątek (30.07.) od godziny 16:00 rozpocznie się asfaltowanie przebudowanego ronda, ma zakończyć się w niedzielny wieczór (1.08.).

Na ten czas rondo zostanie wyłączone z ruchu. Wprowadzone zostaną objazdy, nieczynnych będzie kilka przystanków. Zmiany dotyczą autobusowej linii 11 i 35. By utrzymać dojazd do Strefy Ekonomicznej, zostaje uruchomiona linia zastępcza nr 39. O szczegółach piszemy na radiojura.pl.

Będą obowiązywały następujące objazdy:

Linia nr 11: w dzielnicy Zawodzie będzie kończyć i rozpoczynać kursy na przystanku OLSZTYŃSKA, obsługując po drodze przystanki przy ulicy Orlik-Rückemanna. Jednocześnie wszystkie przystanki na odcinku Faradaya – Kusięcka KSSE – Legionów będą zawieszone.W piątek 30 lipca jako ostatnia „11” do ulicy Legionów pojedzie autobus mający odjazd o 14:38 z Cmentarza św. Rocha (15:02 na Starym Rynku) i odjedzie z pętli Legionów o 15:46.

Linia nr 35: w dzielnicy Zawodzie będzie kończyć i rozpoczynać kursy na przystanku OLSZTYŃSKA, kursując od ulicy Hutników zgodnie z obowiązującym od 1 lipca objazdem przez Dąbie. Trasa od Stadionu Miejskiego do pętli Kusięcka KSSE / Legionów będzie zawieszona. W piątek 30 lipca jako ostatnie „35” do pętli Kusięcka KSSE pojedzie autobus mający odjazd o 14:15 z Zajezdni MPK i odjedzie z pętli Kusięcka KSSE o 15:10.

W celu zapewnienia dojazdu do Strefy Ekonomicznej, zostaje uruchomiona linia zastępcza nr 39 na następującej trasie:

DWORZEC GŁÓWNY PKP – Al. Wolności – Al. Najświętszej Maryi Panny – Krakowska/Kanał Kohna – Al. Wojska Polskiego – Al. Pokoju – Kucelin – Odlewników – Legionów (z przejazdem przez pętlę przy zakładzie Cooper Standard) – powrót Legionów – Strefowa – KUSIĘCKA KSSE.

W piątek 30 lipca, pierwszy odjazd linii nr 39 z DWORCA GŁÓWNEGO PKP nastąpi o godzinie 15:03, a z pętli KUSIĘCKA KSSE o 16:10. W sobotę i niedzielę linia nr 39 będzie kursować przez cały dzień.

Podczas trwania objazdu, nie będą obsługiwane przystanki: WSPÓLNA, ŻUŻLOWA, ZŁOTA, URZĄD CELNY i HALLERA.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj