Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Od Mundurka Do Togi: Szósta edycja już po pierwszym etapie. Częstochowianie najlepsi

Facebook Twitter

Od Mundurka Do Togi - już po raz szósty. Trwa ponownie konkurs dla młodych ludzi, którym marzy się w przyszłości praca prawnika. Grono uczestników sprawdziło się w teście z wiedzy ogólnej. Jak dotąd najlepiej radzą sobie częstochowscy licealiści.

Największą liczbą punktów może pochwalić się dwójka przedstawicieli IX Liceum im. Norwida, uczniowie z I LO im. Słowackiego, II LO im. Traugutta oraz z VII Liceum im. Mikołaja Kopernika. Tym samym poznaliśmy 11-tu najlepszych uczniów szkół średnich, którzy w drugim etapie wezmą udział w symulacji rozprawy sądowej, a w finale będą musieli poradzić sobie z prawniczym kazusem.

Czeka sporo nagród, w tym nagrody finansowe dla być może przyszłych prawników. Częstochowscy organizatorzy tego wydarzenia, które ma coraz szerszy zasięg, zgłoszenia przyjmowali jeszcze w grudniu. Wszystko rozstrzygnie się w kolejnych miesiącach już nowego roku. Dla wielu to szansa przybliżenia się do podjęcia studiów na różnych kierunkach prawniczych.

Trzymamy kciuki za naszych licealistów finale konkursu. Przypomnijmy rywalizacji Od Mundurka Do Togi patronuje Radio Jura.

 

Zobacz także:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj