Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Od czwartku do soboty jadą rowerami przez Polskę, aby pomóc strażakom z Ukrainy

Facebook Twitter

Przejadą na rowerach ponad 700 km, aby sportowo wesprzeć walczącą Ukrainę i zebrać środki dla kolegów strażaków zza wschodniej granicy. W czwartek (23.06.) wyruszył rajd rowerowy, który z Wrocławia prowadzi m.in. przez Częstochowę do siedziby głównej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie.

Meta ma być osiągnięta w sobotę:

Kamil Radomski: Organizujemy 6. edycję rajdu rowerowego o dość ultramaratońskim dystansie. Zwykle nasza akcja jest tak zatytułowana „500+ kilometrów”. W tym roku będzie troszkę więcej, bo będzie 740 w sumie. Jedziemy rowerami grupą około 10 kolaży, głównie strażaków ze Słupska, straży i od nas z Fundacji Sportu Pozytywnego, która jest współorganizatorem akcji.

Jak mówi Kamil Radomski z Fundacji Sportu Pozytywnego, kolarze planują w ten sposób uczcić też jubileusz 30-lecia PSP w Polsce. Uczestnicy chcą w tym trudnym roku nowych wyzwań i wydłużyli trasę przejazdu:

Kamil Radomski: Startujemy z Wrocławia, jedziemy do Szarlejki koło Częstochowy, a następnie na Kraków przez Jurę, a z Krakowa w kierunku Kazimierza Dolnego nad Wisłą, Dęblina, kończymy w Warszawie w siedzibie Państwowej Straży Pożarnej, bo przy okazji jest 30-lecie. Świętujemy poprzez kręcenie, ale przede wszystkim pomagamy i to jest nasz cel, poza tym celem sportowym.

Pamiętajcie, że każdy może dołączyć się do cyklistów na trasie rajdu, choćby na krótkim dystansie. W trakcie jazdy kolarze zbiorą datki i dary. Postęp rajdu możemy na bieżąco śledzić dzięki GPS przez internet:

Kamil Radomski: W tym roku chcemy zbierać środki dla strażaków i ich rodzin w Ukrainie. Grupa strażaków z Ukrainy dołączy się do nas na tym rajdzie, będzie starała się nam towarzyszyć. Będziemy zbierać z poszczególnych jednostek straży pożarnej dary, które udało się zebrać. Chodzi o żywność długoterminową po to, żeby funkcjonować w tym trudnym czasie, szczególnie w tych miejscowościach w pobliżu linii frontu. Dużo ludzi na trasie spróbuje się do nas dołączyć, przekręcić chociaż te 10-15 km

– dodaje Kamil Radomski z Fundacji Sportu Pozytywnego. Trasę możecie sprawdzić na www.500km.plus. W ten sposób znajdziecie też odcinki gdzie można i warto dołączyć na swoim rowerze.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj