Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Od czwartku (07.10.) utrudnienia w rejonie skrzyżowania alei Pokoju z ulicą Jagiellońską

Facebook Twitter

Miejski Zarząd Dróg w Częstochowie informuje, że od 7 października wykonawca przebudowy al. Wojska Polskiego rozpocznie budowę nowego obiektu w miejscu starej estakady na Rakowie. Pierwszym elementem, który zostanie wybudowany będzie jedna z masywnych podpór.

fot. materiał prasowy MZD

Z uwagi na rozpoczynające się tego dnia prace budowlane ograniczony zostanie przejazd na osi al. Pokoju – ul. Jagiellońska w obu kierunkach.

  • Przez pierwszy tydzień wspomnianych prac od strony al. Pokoju czynny będzie tylko jeden pas, z którego będzie można przejechać skrzyżowanie na wprost w kierunku ul. Jagiellońskiej i skręcić z niego w prawo w al. Wojska Polskiego (kierunek Warszawa).  Nie można będzie skręcić w lewo z al. Pokoju w al. Wojska Polskiego (kierunek Katowice) – objazd przez ul. 11 listopada do ul. Rakowskiej i dalej do al. WP.
  • Przez pierwszy tydzień wspomnianych prac od strony ul.  Jagiellońskiej czynny będzie jeden pas do skrętu w lewo w al. Wojska Polskiego (kierunek Warszawa) i dwa pasy do jazdy na wprost w al. Pokoju. Możliwy będzie także skręt z ul. Jagiellońskiej w prawo w al. Wojska Polskiego (kierunek Katowice).

Po pierwszym tygodniu prac zostanie wprowadzona organizacja ruchu, która będzie obowiązywać w tym miejscu przynajmniej do końca tego roku.

  • Przez ten czas udrożniony zostanie także drugi pas do jazdy na wprost z al. Pokoju w ul. Jagiellońską (który będzie okresowo przymykany w zależności od postępu robót). Dalej możliwy będzie skręt w prawo w al. Wojska Polskiego (kierunek Warszawa) i niemożliwy skręt w lewo w al. Wojska Polskiego (kierunek Katowice), konieczna jazda objazdem.
  • Przez ten czas utrzymane zostaną dwa pasy do jazdy na wprost z ul. Jagiellońskiej w al. Pokoju (jeden z nich będzie okresowo przymykany w zależności od postępu robót). Dalej możliwy będzie skręt z jednego pasa w lewo w al. Wojska Polskiego (kierunek Warszawa), a także skręt z ul. Jagiellońskiej w prawo w al. Wojska Polskiego (kierunek Katowice).

Ruch w obrębie skrzyżowania na osi północ – południe w ciągu al. Wojska Polskiego będzie odbywał się bez zmian, zgodnie z obowiązującą tam od początku przebudowy dawnej DK-1 organizacją ruchu. Przez skrzyżowanie czynny pozostanie także przejazd tramwajów we wszystkich kierunkach.

Z uwagi na powyższe zalecamy ograniczenie przejazdów al. Pokoju w obrębie utrudnień tylko do niezbędnych celów. Z powodu prac przejazd zostanie bowiem mocno spowolniony, w szczególności w godzinach rannych i popołudniowych szczytów. Przejechanie wówczas al. Pokoju do skrzyżowania z al. Wojska Polskiego i Jagiellońską może zająć nawet kilkadziesiąt minut. Jeśli to możliwe omijajmy więc przejazd przez to miejsce drogami alternatywnymi, zrezygnujmy z przejazdów jeśli to możliwe lub korzystajmy z komunikacji tramwajowej.

Przypomnijmy, że prace są elementem największej we współczesnej historii Częstochowy, drogowej inwestycji budowlanej czyli przebudowy al. Wojska Polskiego od al. Jana Pawła II do ul. Rakowskiej w Częstochowie.  Za wszelkie  utrudnienia przepraszamy.

ŹRÓDŁO: INFORMACJA PRASOWA MIJEKSIEGO ZARZĄDU DRÓG W CZĘŚTOCHOWIE

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj