Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Od czerwca miejskie trawniki do przycinki, podobnie jak pasy zieleni przy ulicach i trawa na skwerkach i w parkach

Facebook Twitter

Jakie są w tym roku miejskie plany dotyczące koszenia trawników i terenów zielonych. O to pytają nas częstochowianie. Jeszcze rok temu z powodu suszy samorząd wstrzymał przycinanie trawników.

Teraz sezon na dobre się zaczyna, usłyszeliśmy w Centrum Usług Komunalnych.

Zakładamy, że prace polegające na pielęgnacji zieleni, czyli m.in. koszenie trawy zaczniemy 1 bądź 2 czerwca. Mamy nadzieję, że nie będziemy wtedy wszyscy narzekać na hałas, który powodują kosiarki, traktorki i wszystkie inne urządzenia, które są niezbędne do tych prac

– zapowiada Łukasz Kot. Na osiedlach w wielu częstochowskich dzielnicach te hałasy faktycznie już słychać. Trawniki są przycinane na Północy czy Wrzosowiaku. Ale z kolei pojawił się apel mieszkańców, panowie z trawą postępujcie delikatniej:

Tyle się mówi na temat ekologii – kwietne łąki itd.. Mieszkam na osiedlu, gdzie zarządza spółdzielnia Hutnik. Mam serdeczną prośbę – zwrócić uwagę na firmę, która kosi trawę. To jest blok, Raków. Tam przyjeżdża „czołg” i kosi trawę. Teraz jest tak wszystko podgolone – czy to jest na 10 cm? Mam ku temu wątpliwości.

Tyle w temacie nasza słuchaczka z Rakowa. Tymczasem na miejskich terenach, w parkach czy na Promenadzie Niemena efekty zobaczymy wkrótce. Przycinanie trawników ma rozpocząć się pełną parą od początku czerwca. W pierwszej kolejności prace dotyczą skrzyżowań i pasów zieleni:

W pierwszej kolejności będziemy kosić pasy wzdłuż dróg krajowych oraz miejskie parki i tereny rekreacji, więc mam nadzieję, że z tym pierwszym koszeniem będziemy gotowi do końca lipca

– dodaje Łukasz Kot z Centrum Usług Komunalnych w Częstochowie.

 

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj