Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Od 4 maja ZUS pomoże przedsiębiorcom pominiętym przy wcześniejszej pomocy, wejdzie w życie Tarcza 9.0

Facebook Twitter

Od 4 maja przedsiębiorcy skorzystają już z Tarczy 9.0. To wsparcie w czasie pandemii uzyskają branże, które mogły dotąd korzystać z pomocy rządowej, ale pojawiło się ponadto 17 nowych branż, które obejmie program w nowej odsłonie.

Informuje o tym podatników ZUS w regionie:

Będą mogli wystąpić o zwolnienie z opłacania składek także za marzec, kwiecień tego roku. Nadal będzie można uzyskać zwolnienie za grudzień ubiegłego roku, jeżeli będą spełnione nowe, określone warunki. Pojawi się też możliwość otrzymania od jednego do maksymalnie pięciu świadczeń postojowych. To 46 branż, które już wcześniej otrzymały pomoc oraz 17 kolejnych rodzajów działalności: salony kosmetyczne, fryzjerskie, sklepy meblowe, budowlane i prowadzące handel detaliczny w galeriach handlowych.

Jak mówi Beata Kopczyńska, rzecznik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, tarcza może pokryć straty firm i ich właścicieli, którzy dotąd nie mieli szansy na uzyskanie takiego zastrzyku finansowego.

O wsparcie będą mogli wystąpić przedsiębiorcy, którzy powstali przed listopadem ubiegłego roku i na 31 marca tego roku przedsiębiorcy uzyskują zwolnienie ze składek także za marzec i kwiecień lub sam kwiecień. Wnioski w tej sprawie będą mogli składać od 4 maja przez platformę usług elektronicznych ZUS. Umożenie składek i ponowne postojowe ZUS przysługuje firmom, które zanotowały spadek przychodu o conajmniej 40%.

Wszystkie wnioski ZUS przyjmie drogą cyfrową

– przypomina Beata Kopczyńska, rzecznik zakładu w naszym regionie. dodajmy że nowe przepisy pozwalają na zyskanie świadczenia postojowego nawet 5 razy.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj