Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Od 17 stycznia z pomocy finansowej ma skorzystać branża rozrywkowa

Facebook Twitter

Pandemia nabiera znów na sile, realne stają się kolejne ograniczenia w działalności gospodarczej. Od 17 stycznia ruszy więc kolejna odsłona tarczy antykryzysowej, dla firm z branż, które ucierpiały z powodu walki z Covid-19.

Informuje o niej ZUS:

Przedsiębiorcy będą mogli wystąpić o zwolnienie z opłacania składek za grudzień 2021 roku, a także skorzystać ze świadczenia postojowego maksymalnie sześć razy. Wnioski mogą złożyć tylko elektronicznie przez platformę Usług Elektronicznych ZUS. Przepisy dotyczące świadczenia postojowego i zwolnienia ze składek wejdą w życie 17 stycznia.

Dotyczy to m.in. branży rozrywkowej, dyskotek czy klubów:

To dotyczy m.in. dyskotek serwujących głównie napoje, to działalność pokojów zagadek, domów strachu, miejsc do tańczenia i w zakresie innych form rozrywki lub rekreacji o zamkniętej przestrzeni, pozostała działalność rozrywkowa i rekreacyjna. Przedsiębiorcy z tych branż mogą uzyskać świadczenie postojowe do sześciu razu

– mówiła Beata Kopczyńska ze śląskiego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, który przyjmuje odpowiednie wnioski o pomoc dla firm w pandemii.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 grudnia 2022