Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Od 1 lipca zmiany dla pasażerów MPK i kierowców na drodze w kier. Mirowa

Facebook Twitter

Kierowcy od czwartku 1 lipca poważne zmiany i utrudnienia w ruchu na ulicach Częstochowy. Warto o nich pamiętać jadąc nie tylko przez centrum Częstochowy. Zmiany drogowcy zapowiadają na Zawodziu.

fot. facebook.com/miejskizarzaddrogwczestochowie

Wprawdzie otworzą rondo przy Legionów i Olsztyńskiej, ale zamkną przeprawę przez wiadukt w ul. Mirowskiej, który idzie do remontu. Rejon prac będzie można ominąć wyznaczonymi objazdami:

Ulicami Mirowską, Srebrną, Drogowców do Węzła al. Wojska Polskiego, al. Jana Pawła II i dalej aleją Jana Pawła II poprzez rondo Trzech Krzyży, do ul. Warszawskiej, aż do ul. Mirowskiej w jednym kierunku, a w przeciwnym  ulicami Nadrzeczną do ronda Trzech Krzyży i dalej al. Jana Pawła II do Węzła al. Wojska Polskiego, al. Jana Pawła II przez ul. Drogowców i Srebrną do ul. Mirowskiej.

Utrudnienia powodują kolejne zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Modyfikacji ulegną rozkłady jazdy wielu tras autobusowych. To z kolei ważne informacje dla pasażerów w częstochowskim MPK:

Sytuacja poprawi się jesienią po powrocie komunikacji tramwajowej na trasy w całym mieście i udrożnieniu przejazdu na osi Północ-Południe wzdłuż linii tramwajowej po zakończeniu prowadzonych w kilku punktach prac budowlanych generujących obecnie utrudnienia. Prosimy o uwzględnienie powyższych zmian w planowaniu poruszania się po mieście na przestrzeni najbliższych miesięcy. Na uniknięcie niedogodności pozwoli jedynie po autostradowej obwodnicy Częstochowy wraz z czterema jej węzłami umożliwiającymi połączenie z poszczególnymi rejonami miasta

– przypominał pasażerom autobusów i kierowcom Maciej Hasik, rzecznik MPK w naszym mieście. Kolejny miesiąc przyniesie też początek prac w al. Wojska Polskiego.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 maja 2022