Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Od 1 lipca można składać wnioski o 300+, ZUS przypomina o tym już na początku wakacji

Facebook Twitter

Dopiero co rozpoczęły się wakacje, a już Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina rodzicom uczniów o szkolnej wyprawce na wrześniowy powrót do nauki. Od 1 lipca można składać wnioski do programu "Dobry Start”, czyli tzw. „300 plus”.

Mały ZUS Plus ZUS, wnioski o Mama 4 plus

Beata Kopczyńska: Rodzice już planują wydatki na kolejny rok nauki, 300+ może im w tym pomóc. Podobnie jak w ubiegłych latach na każde uczące się dziecko do 20 roku życia lub dla ucznia do 24 roku życia z orzeczeniem o niepełnosprawności przysługuje 300 zł. Wypłata świadczenia odbywa się bezgotówkowo na rachunek bankowy. W ubiegłym roku w województwie śląskim wyprawkę przyznano 489 tys. uczniów.

300 zł możemy przeznaczyć właśnie na droższą z roku na rok wyprawkę szkolną. Program nieco obniża rodzicom koszty związane z początkiem roku szkolnego. Jak mówi Beata Kopczyńska – rzecznik ZUS w naszym regionie – wnioski składamy tylko elektronicznie, na platformie usług elektronicznych, lub przez bankowość elektroniczną.

Kto może z takiego świadczenia skorzystać?

Beata Kopczyńska: Wsparcie finansowe przyznawane jest raz w roku niezależnie od dochodów rodziców, przysługuje na uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych, policealnych i innych placówek edukacyjnych. Wyprawki szkolnej nie otrzymają dzieci uczące się w tzw. „zerówkach” oraz studenci. W sytuacji, gdy uczeń ukończył 18 lat, wniosek o 300+ może złożyć sam za siebie

– informowała Beata Kopczyńska z ZUSu w województwie śląskim.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 26 lutego 2024