Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Od 1 czerwca Akademia im. Jana Długosza zostanie przekształcona w Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy

Facebook Twitter

Rozporządzenie czeka jeszcze na ostateczny termin wejścia w życie, podpis ministra już jest, będzie wiążacy po 14 dniach i po zaplanowanych konsultacjach. Ale to już ostatnia prosta do zmian.

Ponadto dobra informacja dla całego środowiska akademickiego Częstochowy, które czekało na tę szansę i zabiegało o zmianę od wielu lat.

Powiedziała nam prof. dr hab. Anna Wypych-Gawrońska, rektor AJD. Starania o zmianę Akademii Jana Długosza w Uniwersytet były szczególnie zintensyfikowane w ostatnim roku, gdy uczelnia uzyskała kolejne uprawnienia do nadawania stopnia doktora. Kryteria zostały spełnione na początku roku, co sprawia że od kolejnego roku akademickiego, studenci otrzymają już dyplomy uniwersyteckie.

Powiedziała nam apelująca o cierpliwość rektor częstochowskiej AJD. To już ostateczne formalności, które za 14 dni zmienią Częstochowę w miasto uniwersyteckie, a Akademię w Uniwersytet Przymiotnikowy.

Zmiana pozwoli uczelni na nowych zasadach przeprowadzić kolejną rekrutację, studenci z większą chęcią powinni też wybierać studia na uniwersytecie. Z prof. dr hab. Anną Wypych-Gawrońską, rektorem AJD rozmawiał Mariusz Osyra.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj