Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Obniżony podatek powinniśmy zauważyć w pensjach za lipiec. Sprawdź swoją na kalkulatorze MF

Facebook Twitter

1 lipca weszły w życie nowe rozwiązania obniżające podatki PIT. Częstochowianie podobnie jak pozostali mieszkańcy powinni je odczuć, gdy otrzymają pensje za bieżący miesiąc.

Administracja Skarbowa w województwie śląskim informuje, że można już wyliczyć swoje łączne wynagrodzenie po zmianach. Na stronach ministerialnych został udostępniony specjalny kalkulator wynagrodzeń.

Michał Kasprzak: Kalkulator przedstawia poglądowo uproszczone rozliczenie miesięczne i roczne w modelu z 2021 oraz 2022. Dzięki niemu mamy możliwość porównania wynagrodzenia na rękę w oparciu o przepisy obowiązujące w 2021 roku oraz łącznie po reformach wprowadzonych w 2022 roku, w tym – co najważniejsze – po reformie niskie podatki, które weszły w życie 1 lipca 2022.

Jak mówi Michał Kasprzak ze Śląskiej Administracji Skarbowej rozwiązanie będzie jeszcze rozbudowywane. Wszystko po to, abyśmy nie gubili się w zmianach podatkowych, wiedzieli jakiej wysokości wynagrodzenia czy emerytury nam przysługują. Na razie udostępniona została pierwsza wersja kalkulatora wynagrodzeń:

Michał Kasprzak: Kalkulator pozwala obliczyć wynagrodzenie na rękę dla osób zatrudnionych na umowę o pracę oraz na umowę zlecenie 5-miesięcznym oraz uwzględniając rozliczenie roczne. W kolejnych tygodniach uruchomimy nowe funkcjonalności kalkulatora, pozwalające wyliczyć łączne skutki zmian przeprowadzonych w 2022 roku kolejnym grupom podatników m.in. wyliczyć wynagrodzenia netto dla współwystępowania umów o pracę i zlecenia, wysokość emerytur oraz rent netto, a także przypadki współwystępowania umów o pracę, zlecenie z emeryturą, rentą, roczne rozliczenie z małżonkiem

– dodaje Michał Kasprzak rzecznik Izby Administracji Skarbowej w naszym województwie.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lipca 2024