Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Obchody Światowego Dnia Deskorolki w Częstochowie w niedzielę

Facebook Twitter

Deskorolkarze łączcie się. W weekend w Częstochowie obchody Światowego Dnia Deskorolki i przejazd ulicami miasta. Uczestnicy święta pokonają w centrum wyznaczoną pętlę, po czym przeniosą swoje świętowanie na ulubiony skate park przy Promenadzie Czesława Niemena. Tu jeszcze więcej atrakcji.

fot. Pixabay

Już wiadomo, że w centrum miasta pojawi się z deskorolką ponad 100 osób:

Adam Wojtysiak: Spotykamy się o godz. 11:30 na placu Biegańskiego, na którym jest zbiórka wszystkich deskorolkarzy. Będziemy mogli wykonać na prostej, płaskiej nawierzchni, bez żadnych przeszkód różne ewolucje. Częstochowianie, mieszkańcy będą mogli zobaczyć, jak to wygląda. Odbędzie się taka fajna manifestacja, która będzie przejazdem w kordonie policji głównymi ulicami miasta. Będziemy jechali z placu Biegańskiego w stronę II Alei, Aleją Wolności i kończymy na ul. Sobieskiego

–  zapowiadał Adam Wojtysiak, jeden z pomysłodawców Dnia Deskorolki ze Stowarzyszenia CzęstoKocham. Miłośnicy jazdy i ewolucji na desce szczególnie polecają swoje efektowne przejazdy w niedzielne (26.06.) popołudnie:

Adam Wojtysiak: O godz. 16:00 zaczynamy na Promenadzie Czesława Niemena, przy Skateparku. Najlepsze tricki i wszystko to, co do głowy przyjdzie, jeżeli chodzi o ewolucje deskorolkowe. Organizatorzy przewidzieli też konkurencje m.in. Jam oraz Game of Skate. Jam to przejazdy parami deskorolkowców po skateparku. Ten, kto wykona lepsze ewolucje w jak najszybszym czasie, przechodzi do następnej rundy i w ten sposób wytypujemy najlepszego skatera. Zachęcam do odwiedzin Stowarzyszenia Częstokocham na Facebooku oraz Federacji Częstochowskiej Deskorolki Skate Family, które są organizatorami tego wydarzenia.

Częstochowskie obchody Światowego Dnia Deskorolki w niedzielę 26 czerwca. Nie tylko młodzież do udziału zachęcał Adam Wojtysiak.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj