Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

O tym jak pies jeździł … Kolejami Śląskimi

Facebook Twitter

Koleje Śląskie zachęcają pasażerów do przewożenia swoich zwierzaków wybierając się w wakacyjną podróż. Np. pies w pociągu nie stanowi problemu, wystarczy, że będziemy przestrzegali zasad przewozu zwierząt.

fot. facebook.com/KolejeSlaskieOfficial

Ponadto trzeba też okazać zaświadczenie, że zwierzę zostało zaszczepione przeciwko wściekliźnie:

Patrycja Tomaszczyk: Przewóz psa, nie więcej niż jednego, bez względu na jego wielkość, pod opieką dorosłego podróżnego jest dozwolona w pociągach Kolei Śląskich pod warunkiem, że pies nie zachowuje się agresywnie i nie zakłóca spokoju. Pies musi być trzymany na smyczy i mieć założony kaganiec. Podróżny musi posiadać bilet na przewóz psa oraz aktualne zaświadczenie o szczepieniu zwierzęcia przeciwko wściekliźnie

– tłumaczy Patrycja Tomaszczyk – rzecznik Kolei Śląskich. Przewoźnik zachęca także do podróży z innymi zwierzętami niż psy:

Patrycja Tomaszczyk: Jeżeli pies lub inne zwierzątko domowe jest małe, można go umieścić w odpowiednim pojemniku, klatce, koszu czy transporterze, wtedy traktowany jest jako bagaż podręczny. W takim przypadku za jego przewóz nie pobiera się żadnych opłat.

Na przejazd z psem muszą zgodzić się pozostali pasażerowie:

Patrycja Tomaszczyk: Jeżeli zaprotestują, należy się przesiąść do przedziału do podróżnych z większym bagażem lub nawet opuścić pociąg. Zgoda współpodróżnych nie jest wymagana w przypadku przewozu zwierząt w przedziałach dla osób z większym bagażem, psów będących przewodnikami bądź asystentami osób niepełnosprawnych. Jeżeli pies nie odbywa przejazdów w pojemniku, należy kupić dla niego bilet z opłatą zryczałtowaną określoną w cenniku usług przewozowych Kolei Śląskich. Pies nie może zajmować miejsca do siedzenia, a jego opiekun musi zadbać o czystość i porządek miejsca, w którym go przewozi.

Po więcej informacji zaglądajcie na stronę internetową Kolei Śląskich

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj