Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Nowych szczepionek jeszcze brak

Facebook Twitter

Nie ma żadnej wolnej szczepionki na covid-19 we wszystkich punktach szczepień w Częstochowie. To ważna informacja dla osób 70 plus, którzy liczyli na szybkie podanie preparatu. Podobna sytuacja ma miejsce w powiecie. O braku wolnych terminów już poinformowała pacjentów m.in. Gmina Poczesna.

fot. czestochowa.pl

W tym temacie informowali też nasi słuchacze:

Jeśli chodzi o szczepionki to jest 70+, właśnie się zaczęły kolejki i się ludzie tylko dochodzą między sobą. Ja chce dać przykład z Częstochowy na ul. Piastowskiej – przychodnia -kto ma karteczkę z danymi swoimi (nawisko, pesel, numer tel.), nie ma kolejki, bardzo sprytnie idzie to wszystko. Także chwała tej przychodni i niech inne biorą wzór z niej.

– nie wszyscy mieli jednak tyle szczęścia, co nasz słuchacz. W Częstochowie mamy 34 punkty szczepień, dwa z nich znajdują się w Miejskim Szpitalu Zespolonym, przy ul. Bony i Mirowskiej. Jak powiedział w rozmowie z Radiem Jura dyrektor Wojciech Konieczny, tutaj także nie prowadzone są już zapisy. Seniorów chętnych do zaszczepienia jest dużo więcej niż samych szczepionek. W tej chwili prowadzone są szczepienia osób 80 +, których zapisy odbywały się od 15 stycznia.

Od poniedziałku szczepimy tę grupę 80+, w przypadku naszego szpitala 60 szczepionek tygodniowo mamy mieć dostarczone i będziemy szczepić, na razie nic nie wiemy na ten temat, żebyśmy mieli nie szczepić grupy 80+ i rozpoczynamy szczepienie drugiej dawki i grupy 0, ponieważ te szczepionki mają być dostarczone, w poniedziałek możemy szczepić drugą turę i jeszcze będziemy mieli 360 szczepionek dla grupy 0 pierwszej dawki, ponieważ tyle jeszcze potrzebujemy. Prawdopodobnie będziemy szczepić w środę te osoby, z grupy 0, które jeszcze do tej pory nie były szczepione.

– podkreśla senator Wojciech Konieczny dyrektor Miejskiego Szpitala Zespolonego w Częstochowie. Tymczasem pełnomocnik rządu ds. szczepień minister Michał Dworczyk poinformował na konferencji prasowej, że wtorkowa dostawa szczepionek przeciwko Covid-19 do Polski została odwołana. Preparat ma dotrzeć do naszego kraju najwcześniej w weekend. Wtorkowa dostawa szczepionek Moderny miała zawierać 42 tys. dawek.

Zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia rejestracja zostaje przejęta przez system centralny. Do dnia ogłoszenia nowych harmonogramów szczepień rejestracja na szczepienie możliwa jest poprzez: Infolinię 989 lub 22 62 62 989. W przypadku wolnych terminów w najbliższym punkcie szczepień lub nowych terminów od kwietnia 2021r konsultant oddzwoni do Państwa.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj