Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Nowy „Twist” dotarł do Częstochowy. Zobacz jak wygląda [FOTO, VIDEO]

Facebook Twitter

Budynek Miejskiego Zarządu Dróg w Częstochowie z powodu epidemii koronawirusa zamknięty dla interesantów, nie oznacza to jednak, że urzędnicy nie pracują.

Do naszego miasta dotarł właśnie nowoczesny tramwaj. To jeden z pierwszych składów, dzięki któremu uda się zmodernizować tabor częstochowskiego MPK:

– jak mówi Maciej Hasik rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu:

 Pierwszy z 10 nowych tramwajów dotarł z bydgoskiej firmy PESA do zajezdni przy al. Niepodległości. Transport wielkogabarytowy specjalistycznym sprzętem na dystansie ponad 350 km odbył się bez większych przeszkód. Pojazd po pierwszym przejeździe próbnym w nocy jest przygotowywany do dalszych testów, które będą odbywać się bez pasażerów. Według zapewnień specjalistów producenta obecnych na miejscu, tramwaj będzie gotowy do obsługi pasażerskiej w okolicach maja.

W wakacje powinny dotrzeć do Częstochowy pozostałe zamówione składy.

Produkcja i dostawa nowych tramwajów dla Częstochowy (koszt ok. 90 mln zł) to jeden z dwóch elementów największego w historii MPK projektu tramwajowego. Drugą częścią tego gigantycznego przedsięwzięcia jest budowa nowej linii w starym śladzie między Rakowem a Północą (koszt ok. 114 mln zł)-  mówi w Radiu Jura Maciej Hasik z MZDiT w Częstochowie

 

 Proces produkcyjny pozostałych, nowych tramwajów dla Częstochowy trwa. Przypominamy, że tramwaje Twist 2 generacji będą jednymi z najnowocześniejszych w Europie z szeroką paletą udogodnień jezdnych, jak i pełną klimatyzacją, monitoringiem, cyfrową informacją dla pasażerów, biletomatami itp.,

– dodaje Maciej Hasik.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj