Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Nowy samochód dla Straży Miejskiej przekazany. Strażnicy już z niego korzystają

Facebook Twitter

Do służby patrolowej dla Straży Miejskiej został właśnie przekazany nowy radiowóz. Samochód kosztował prawie 140 tys. zł.

Kluczyki do auta komendantowi przekazał prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk.

Krzysztof Matyjaszczyk: Jak co roku, staramy się, aby jakiś nowy pojazd trafił do Straży Miejskiej, aby była wstanie wykonywać dobrze swoje obowiązki i wtedy, kiedy potrzebna jest szybka reakcja, np. gdy monitoring miejski wykrył jakieś niewłaściwe zachowania, czy gdy jest potrzeba jechać i skontrolować jakąś posesję w związku z doniesieniami sąsiadów, czy mieszkańców, aby Straż Miejska była mobilna i była wstanie na bieżąco reagować na wszelkie sygnały. Liczę na to, że ten samochód przyniesie dużo pożytku.

– jak mówi prezydent, samorząd stara się cyklicznie wspierać miejską służbę mundurową. Dotychczas flotę pojazdów wzbogacano m.in. o vany, jak i mniejsze pojazdy. Tym razem to 7-osobowy pojazd. Do jakich zadań będzie wykorzystywany?

Artur Hołubiczko: Do rutynowej służby patrolowej i wszelkich innych zadań, które Straż Miejska realizuje, m.in. chodzi tutaj o współpracę z różnymi wydziałami Urzędu Miasta, z miejskimi jednostkami, współpracujemy na rzecz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. To dość szerokie pole działania Straży Miejskiej. Im więcej kamer, tym więcej zdarzeń ujawniają operatorzy, a są do zdarzenia, które dzieją się tu i teraz. – gdzie trzeba reagować szybko. W związku z tym, nie są to zadania dla patroli pieszych, są to zadania dla patroli zmotoryzowanych, najlepiej takich, które mają niezawodne, bezawaryjne pojazdy w dyspozycji.

– ocenia Artur Hołubiczko, komendant Straży Miejskiej w Częstochowie. Radiowóz został zakupiony przez Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego. Koszty pokryte zostały ze środków inwestycyjnych przeznaczonych na zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom.

Rafał Kusal: Kosztował niecałe 140 tysięcy złotych, w cenie oprócz samego samochodu mieliśmy dokupiony pakiet przeglądów w okresie gwarancyjnym, jak również dodatkowe koła na okres letni i zimowy. Od kiedy Straż Miejska przypisana jest do naszego wydziału, staraliśmy się wspierać tą jednostkę i jako Wydział Zarządzania Kryzysowego przekazaliśmy trzy nowe samochody w okresie ostatnich trzech lat (…).

– mówił Rafał Kusal, naczelnik Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w naszym mieście.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj