Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Nowy rok szkolny i pierwsze sukcesy. Uczeń częstochowskiego „Ekonomika” zajął 3 miejsce w XI edycji Konkursu Młody Ekonomista

Facebook Twitter

To wyjątkowe osiągnięcie nastolatka, który otrzymał nie tylko nagrody, ale i specjalny list gratulacyjny. Celem ogólnopolskiego konkursu jest wspieranie ambitnych młodych ludzi, wyróżniających się wiedzą z zakresu ekonomii.

Uczeń Stanisław Stasiura z klasy 4 w Ekonomiku mówi o swoim udziale w konkursie:

Stanisław Stasiura: Znalazłem post, że jest taki konkurs i postanowiłem się zgłosić i napisać rozprawkę. Chodziło o to, żeby pokazać, jakie skutki polityki gospodarczej po 2015 mają wpływ na przyszłość gospodarczą Polski.

Jak dodaje Maciej Trzmiel, dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych w Częstochowie, uczeń szkoły zrobił niespodziankę wszystkim:

Maciej Trzmiel: Nasz uczeń stanął do konkursu, który jest organizowany przez Towarzystwo Ekonomistów Polski. Mając wiedzę na poziomie szkoły średniej, stanął w szranki ze studentami w konkursie organizowanym przez Szkołę Główną Handlową, gdzie przewodniczącym jury jest pan profesor Leszek Balcerowicz. Nasz uczeń, nie mówiąc najbliższym, czyli rodzicom ani nauczycielom, aplikował i ta aplikacja przyniosła taki rezultat, że został trzecim uczniem w Polsce.

Tegoroczna edycja konkursu odbyła się pod hasłem: „Jak polityka gospodarcza po 2015 roku wpływa na perspektywę długofalowego rozwoju gospodarczego Polski”. Gratulujemy sukcesu.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 maja 2023