Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Nowy rok akademicki coraz bliżej, ale co z akademikami UJD?

Facebook Twitter

Za niespełna dwa tygodnie rozpocznie się nowy rok akademicki. Już wiadomo, że w Uniwersytecie Jana Długosza będzie obowiązywało nauczanie hybrydowe. Wykłady będą prowadzone on-line. Ćwiczenia zaś, w trybie stacjonarnym, w budynkach uczelni.

My sprawdzamy, czy już wiadomo jak będzie wyglądać zakwaterowanie w Domu Studenckim „Skrzat” należącym do UJD i jakie zasady będą tam obowiązywać?

By zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom i pracownikom akademika oraz zminimalizować możliwość zarażenia koronawirusem zobowiązano społeczność akademicką do przestrzegania procedur bezpieczeństwa. Wśród nich znajdują się takie procedury jak: utrzymywanie zakazu odwiedzin gości zewnętrznych, wyłączono z użytkowania niektóre pomieszczenia, takie jak siłownia, sala fitness, a np. od 21 września nie będzie dostępna sala telewizyjna. Wprowadza się ograniczenie liczby osób zakwaterowanych w jednym pokoju do 1 osoby. Zakwaterowanie więcej niż jednej osoby w pokoju będzie możliwe w szczególnych przypadkach. Decyzję w tej sprawie podejmie Pani Kanclerz. Na terenie skrzata mogą przebywać tylko osoby w nim zakwaterowane, pracownicy uczelni. 

jak mówi Marek Makowski rzecznik prasowy UJD: brak odwiedzin osób z zewnątrz, czy zamknięcie sali telewizyjnej to tylko niektóre z zasad jakie będą obowiązywać w Domu Studenta..

Wprowadzony został nakaz zasłaniania ust i nosa w miejscach wspólnych takich jak korytarze, hole, windy, kuchnie. Na każdej kondygnacji znajdują się dozowniki z płynem dezynfekującym. Przy wejściu do akademika zamontowano kamerę termowizyjną do pomiaru temperatury. Na parterze budynku wydzielono 8 pokoi do izolacji. Wprowadza się szereg jeszcze innych procedur, co szczegółowo reguluje komunikat Kanclerza dotyczący szczególnych zasad przebywania w Domu Studenckim „Skrzat” w czasie epidemii. 

– więcej informacji nt. funkcjonowania akademiku znajdziecie na stronie DS. „Skrzat”.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 11 maja 2021