Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Nowy pojazd dla opiekunów zwierząt z naszego miasta [FOTO] [WIDEO]

Facebook Twitter

Ma m.in klatki o różnej wielkości, lasso i specjalne siatki. Częstochowski Oddział Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami zakupił specjalistyczny samochód do przewożenia zwierząt.

Pojazd będzie wykorzystywany przez miejskie schronisko w codziennej pracy, ale nie tylko.

To jest samochód przystosowany przede wszystkim do zwierząt bezdomnych, którymi zajmujemy się w schronisku w Częstochowie. To schronisko prowadzimy prawie od 30 lat. Taki samochód używamy do wszelkich rodzajów interwencji, zgłoszeń. Bezdomne zwierzęta: pies, kot. Jedziemy takim samochodem po odbiór. Również mniejsze, dzikie zwierzęta, które są, pojawią się, zabłąkają na terenie miasta, tym samochodem możemy przewozić.

Gdzie transportowane są zwierzęta wolno żyjące?

Przewożenie zwierząt dzikich nie odbywa się do schroniska, tylko do miejsc bytowania zwierząt dzikich. Są takie miejsca w naszym województwie np.: w Mikołowie, jest takie słynne miejsce. (…) To jest taki samochód jak w dużych miastach; Warszawie itp., tam nazywa się je Eko-patrol ale my tak go nie nazywamy. To jest samochód kupiony przez organizację z 1% (…). Społeczeństwo daje pieniądze, a my wspomagamy.

– powiedział Andrzej Stolarczyk – prezes Częstochowskiego Oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 marca 2024