Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Nowy plac zabaw i rekreacji – tym kusi mieszkańców Promenada Śródmiejska

Facebook Twitter

Promenada Śródmiejska zyskała kolejna atrakcję. Inwestycję udało się zrealizować dzięki samym mieszkańcom. To było zwycięskie zadanie Budżetu Obywatelskiego w dzielnicy Trzech Wieszczów.

fot. czestochowa.pl

To nowy plac zabaw i rekreacji.. Z tej inwestycji na pewno najbardziej ucieszą się dzieci z okolicznych bloków. Już mogą korzystać z trampoliny, huśtawek, a także specjalnego urządzenia wielofunkcyjnego do zabawy: z grami logicznymi, ścianką wspinaczkową, drabinką i zjeżdżalnią. Zainstalowano również solidny, betonowy stół do tenisa stołowego. Co ważne, zwłaszcza dla rodziców maluchów- pod elementami do zabawy ułożono bezpieczną nawierzchnię z gumowych mat. Cały teren został oczyszczony i wyrównany. Koszt realizacji to ponad 158 tys. zł. Zadanie pod nazwą ,,Doposażenie Promenady Śródmiejskiej w urządzenia do rekreacji” zrealizowano w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Powstała na niezagospodarowanym wcześniej przez lata terenie dawnego ,,Węglobloku” Promenada Śródmiejska – druga w Częstochowie po Promenadzie Niemena – została ukończona i oddana do użytku pod koniec zeszłego roku. Jej budowa była okazją do nasadzenia 44 nowych drzew i 1600 krzewów. Centralnym punktem Promenady jest owalny plac otoczony zieloną skarpą. W momencie przekazania do użytku Promenada była wyposażona m.in. w kilkanaście zamocowanych na stałe leżaków oraz 26 ławek wzdłuż traktu spacerowego.

źrodło: BP UM

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj