Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Nowy inwestor w Częstochowie

Facebook Twitter

Krok w kierunku nowej inwestycji w Częstochowie. Przedstawiciele japońskiego TS TECH rozmawiali z urzędnikami w magistracie w/s planów ulokowania nowego oddziału firmy w mieście. Inwestor jest w trakcie dopełniania formalności związanych z założeniem spółki TS TECH Poland z siedzibą w Częstochowie.

Japońska firma zajmuje się produkcją foteli samochodowych i siedzeń do motocykli. Start produkcji zaplanowano na wrzesień przyszłego roku.

W czasie spotkania stronę japońską reprezentował Yoshikazu Ariga, a Częstochowę prezydent Krzysztof Matyjaszczyk, jego zastępca Piotr Grzybowski i kierownik Centrum Obsługi Inwestora Anna Tymoshenko.

Korzenie firmy sięgają roku 1960. TS TECH zajmuje się głównie produkcją foteli samochodowych i siedzeń do motocykli dla takich klientów jak Honda czy Suzuki. Są obecni m.in. w Japonii, Ameryce, Niemczech, Tajlandii i Chinach, zatrudniając 15 tys. pracowników.

Inwestor ma w planach wystartowanie z produkcją w Częstochowie we wrześniu przyszłego roku, a z masową w czerwcu 2023 r. Docelowo firma ma zatrudnić 200 pracowników. W Częstochowie byłyby produkowane fotele dla kilku europejskich koncernów samochodowych.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj