Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Nowy festiwal w Częstochowie: Shrines of Europe Cultural Festival już w najbliższy weekend (27-28.05)

Facebook Twitter

W weekend nowa międzynarodowa festiwalowa inicjatywa w Częstochowie. To przedsięwzięcie Stowarzyszenia Shrines of Europe, które zrzesza 7. europejskich miast i sanktuariów. Kulturalny festiwal to szereg wydarzeń z obszarów muzyki, tańca, fotografii, filmu, malarstwa i nie tylko.

Fot. czestochowa.pl

Shrines of Europe Cultural Festival

Na wszystkie atrakcje wstęp jest bezpłatny. Będziemy mieć okazję aby oklaskiwać artystów z: Polski, Niemiec, Austrii, Francji i Portugalii. Do tego większość wydarzeń planuje się w plenerze. Wystąpi Częstochowski Kwartet Smyczkowy i The Kapellplatz Musikanten z Altötting, które zagrają w altanie Parku Staszica. Z kolei częstochowska Makabunda, Anna Galiczak i Marcin Strojec oraz grupa Zeller Musi z Mariazell zaprezentują się na małej scenie, która stanie w III alei NMP.

Główna scena pojawi się na placu Biegańskiego – tu zobaczymy zespół w repertuarze fado, Zespół Pieśni i Tańca Częstochowa oraz grupę taneczną z Lourdes. Europejskie sanktuaria zobaczymy też na wystawie: „…ścieżką kultury i duchowości”. W niedzielę w kinie „Iluzja” pokaz filmu „Fatima”, w częstochowskiej „Konduktorowni” wystawa malarstwa.

Fot. czestochowa.pl

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 czerwca 2023