Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

„Nowy” dworzec PKS już działa, czyli na wolnym powietrzu i bez hali dworcowej

Facebook Twitter

Dworzec autobusowy częstochowskiego PKS-u nie tylko zmienił lokalizację, ale i znajduje się na wolnym powietrzu. Teraz pełni tę funkcję dawny peron 5 dworca w Al. Wolności.

Jak informują władze spółki PKS Częstochowa S.A – jest to efekt sprzedaży starego obiektu PKP, a przewoźnik musiał opuścić zajmowane powierzchnie:

Dworzec był dość drogi w utrzymaniu, natomiast nie udało nam się zrobić czegoś w rodzaju punktu przesiadkowego, aby z tego dworca odjeżdżali wszyscy przewoźnicy, którzy funkcjonują na terenie Częstochowy. Z różnych względów konkurencja bezpośrednia otworzyła sobie dworzec konkurencyjny po drugiej stronie ulicy, również na gruntach PKP. Reszta przewoźników odjeżdża z różnych przystanków w mieście. Zdecydowaliśmy się przenieść w tamtym kierunku. Dworzec będzie trochę inaczej zarządzany

– powiedział nam Ludwik Kubasiak – prezes zarządu PKS Częstochowa S.A. Biura i cała logistyka dworcowa została przeniesiona do zajezdni przy ul. Krasińskiego 14/24, do głównej siedziby spółki:

Tutaj oddaliśmy pomieszczenia dostosowane do tej działalności, kasę konduktorską, kasę biletową, pomieszczenia dyżurki, jak również miejsce dla kierowców, którzy mogą się tu też spotykać, wpłatomat i dodatkowe pomieszczenia, w których pracują pracownicy, którzy zarządzają przewozami.

Jest też nowy pomysł, aby „nowy” dworzec PKS-u był zarządzany zdalnie. Nie ma też tutaj kasy, co oznacza, że aby kupić bilet na przejazd trzeba udać się na ul. Krasińskiego. Jak zapewniają władze spółki – ta sytuacja niedługo się zmieni:

Mamy w zamiarze, w porozumieniu z sąsiadami, umiejscowić tam mobilny moduł biurowy, w którym będzie umieszczona kasa biletowa, będzie się znajdował dyżurny i będzie również pomieszczenie dla kierowców. Rozbudujemy trochę stanowiska odjazdowe, będą trochę przeprojektowane tak, żeby mogło trochę więcej autobusów odjeżdżać

– dodaje prezes PKS w Częstochowie, Ludwik Kubasiak. Na peronie piątym zabraknie poczekalni z prawdziwego zdarzenia, ale przewoźnik zapewnia zadaszone przystanki. Dodajmy, że dawny dworzec autobusowy PKS Częstochowa sprzedał PKP za 12,6 mln zł.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj