Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Nowy blok miejski przy Syrokomli gotowy i oddany, pierwsi już się wprowadzają

Facebook Twitter

Nowy blok na Rakowie, przy ul. Syrokomli jest już gotowy. To kolejny z budynków miejskich w zasobie komunalnym ZGM TBS. Część lokatorów odebrała już klucze do mieszkań.

Do zasiedlenia są w sumie są tutaj 24 mieszkania dla osób z listy oczekujących. Większość dwupokojowych, 6 to mieszkania jednopokojowe. 3 lokale zaprojektowano z myślą o osobach z niepełnosprawnościami. W tym rejonie miasta nie było możliwości dołączenia bloku do miejskiej sieci Fortum, dlatego nowi mieszkańcy będą ogrzewać swoje „eM” piecami gazowymi. Blok powstał kosztem 4,1 mln zł.

Budowa bloku przy ul. Syrokomli była kolejną inwestycją mieszkaniową nadzorowaną przez miejski Wydział Inwestycji i Zamówień Publicznych Urzędu Miasta. Ostatnim oddanym do użytku blokiem komunalnym z 65 mieszkaniami (w tym 2 chronionymi) był budynek przy ul. Focha, a nieco wcześniej blok przy ul. Pułaskiego (z 32 mieszkaniami).

A co w częstochowskim budownictwie komunalnym będzie się działo w nieodległej przyszłości? Rozpoczęła się już budowa kolejnego budynku przy ul. Bardowskiego, gdzie ma stanąć kolejny czterokondygnacyjny budynek mieszczący 43 mieszkania, z czego aż 10 będzie dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. W budynku ma być też m.in. winda, a obok – 44 miejsca parkingowe. Wartość robót to prawie 11,2 mln zł, również z o dofinansowaniem z Funduszu Dopłat w ramach realizacji przez Bank Gospodarstwa Krajowego programu budownictwa komunalnego.

Miasto ma też już niemal gotowy projekt inwestycji mieszkaniowej przy ul. Krakowskiej, gdzie ma powstać ok. 100 mieszkań. W przypadku tej inwestycji Częstochowa też będzie się starać o dofinansowanie z programu BGK.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 grudnia 2023